Фейк. Під час трансляції інтерв’ю Путіна Такеру Карлсону у Франції майже у два рази впала швидкість інтернету

Анна Орманжи - 26 Лютого 2024 | 21:36

Інтерв’ю президента РФ Володимира Путіна Такеру Карлсону у лютому 2024 року викликало очікувану хвилю поширення російськими пропагандистами дезінформації. Так, мережею поширили відеосюжет, де розповідається, що нібито через надзвичайно великий інтерес жителів Франції до тез Путіна, дев’ятого лютого в країні впала швидкість інтернету.

Що сталося?

Проросійські Telegram-канали поширили відео від «PCMag», де йшлося про те, що дев’ятого лютого у Франції спостерігалося зниження швидкості інтернету в 1,5 – 2 рази. Це сталося нібито через трансляцію інтерв’ю Путіна з Такером Карлсоном.

Зокрема, подібну новину опублікували такі канали як-то: «Шейх Тамир» (архів), «Шкварка News», «РУССКИЕ В ГЕРМАНИИ GERMANY LIVE-TV» (архів) та інші.

«PC MAG: 9 лютого у Франції швидкість інтернету впала в 1,5 – 2 рази. Збіг чи ні, але це сталося саме в день виходу інтерв’ю Путіна журналісту Такеру Карлсону» – йдеться у дописах пропагандистів.

У титрах на відео стверджується, що колишній співробітник Microsoft Еухеніо Пейс нібито пов’язав зниження швидкості інтернету з глобальним втручанням влади Франції в роботу сервісів через масштаб зацікавленості мешканців до інтерв’ю:

«Швидкість, можливо впала через глобальне втручання влади Франції в роботу служб. Французів зацікавило інтерв’ю Карлсона з Путіним, мабуть, це призвело до істеричної реакції влади. Це сміховинний захід, через те, що ті, хто не дивився інтерв’ю в день трансляції, можуть переглянути або прочитати його наступного дня».

Ба більше, у титрах на відео наводиться, навіть, коментар нібито від президента Національної асамблеї Франції Яэль Браун-Пиве щодо «чуток про втручання влади в інтернет»:

«Повна нісенітниця, люди хочуть дивитись це інтерв’ю, вони одночасно підключаються до мережі, таким чином швидкість падає».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Прем’єра інтерв’ю Путіна колишньому ведучому Fox News Такеру Карлсону (Tucker Carlson) відбулась 8 лютого 2024 року з англійськими субтитрами на потоковому сервісі Карлсона «Tucker Carlson Network» о 18:00 за вашингтонським часом (для Парижу опівночі 9 лютого).

Публікація повної версії інтерв’ю з французькими субтитрами відбулась на ресурсах французьких ЗМІ вдень 9 лютого 2024 року. 

Медіакомпанія PCMag

PCMag – це дочірня компанія американської медіа та інтернет-компанії «Ziff Davis». PCMag проводить та надає інформацію щодо незалежних оглядів найновіших цифрових продуктів і послуг.

Назву медіакомпанії у дописах пропагандистів вказано некоректно — «PC MAG». Насправді назва пишеться разом «PCMag». 

Ресурси компанії представлені офіційним сайтом та сторінки у соціальних мережах Х, Facebook, Instagram, а також на платформах Flipboard, Google News, Pinterest та Youtube

Ми перевірили усі офіційні ресурси медіакомпанії, та з’ясували, що поширений в новині відеосюжет відсутній на офіційних ресурсах компанії. Щобільше, поширений сюжет не відповідає тематиці відеосюжетів медіакомпанії. Адже «PCMag» публікує відео виключно з огляду характеристик та тестування цифрових продуктів і послуг.

Останнім відео, яке опублікувала компанія станом на 10 лютого, є відео про використання окулярів змішаної реальності Apple Vision Pro, розміщене на платформі Youtube 8 лютого.   

Яэль Браун-Пиве (Yaël Braun-Pivet)

Французька політикиня Яэль Браун-Пиве – обіймає посаду президента Національної асамблеї Франції (la présidente de l’Assemblée nationale) з червня 2022 року.

Еухеніо Пейс (Eugenio Pace)

Американець Еухеніо Пейспрезидент Customer Identity Cloud компанії Okta, також має особистий технічний блог Eugenio Pace Technical Blog», у компанії Microsoft працював протягом 10 років перш ніж піти, щоб у 2013 році стати співзасновником компанії «Auth0».

Аналіз відео

Відеоролик, розміщений в новині, має розмір 1080х1080 та формат, притаманний для соцмереж Facebook та X. Відео містить наступні елементи, такі як:

  • логотип «PC» у верхньому лівому куті, дуже схожий на один з оригінальних логотипів, який використовує медіакомпанія PCMag в відео на Youtube та Facebook. Однак, він не ідентичний логотипу PCMag – відрізняється за шрифтом, що легко помітити максимально збільшивши та порівнявши зображення;
  • накладені субтитри англійською мовою з анімацією на червоному розмитому фоні;
  • фонову музику без супроводу речі;
  • фрагменти різних загальнодоступних зображень та відео.

Уривки та зображення, використані пропагандистами для створення відео насправді стосуються окремих подій за різний період часу, щонайменше з 2018 року. 

Так, відео містить:

  • уривок з відео італійської автомобільної компанії «Landi Renzo» про програму «Gas Specialist» за 9 серпня 2023 року;
  • уривки з відео всередині приміщення центру обробки даних «Marilyn» у Франції компанії-провайдера інтернету та телекомунікаційних послуг «CELESTE» за січень 2018 року;
  • інші загальнодоступні зображення та уривки відео, зокрема з інтерв’ю Путіна Такеру Карлсону;
  • уривок з відео за участі президента Франції Еммануеля Макрона за березень 2022 року.
  • уривки з різних виступів Яэль Браун-Пиве у залі Національної асамблеї Франції, один з них датується 14 листопада 2023 року.

Протягом 9-10 лютого засідання у залі Національної асамблеї Франції не відбувались, останнє засідання на момент публікації новини відбулось 7 лютого і було присвячено питанням безпеки та охорони мерів.

Стан інтернету 9 лютого у Франції

Масштабні проблеми з інтернетом 9 лютого у Франції були зафіксовані тільки для користувачів оператора інтернету та мобільного зв’язку «Free». Однак, це жодним чином не пов’язано з інтерв’ю Путіна Карлсону чи втручанням влади. Насправді збій у роботі оператора спричинив розрив 144-оптоволоконного кабелю 8 лютого, внаслідок чого частина абонентів оператора на території регіону Івелін (фр. – Yvelines) були позбавлені інтернету та мобільного зв’язку.

Жодної інформації з приводу зниження швидкості інтернету 9 лютого на території Франції немає ані в ЗМІ, ані на офіційних ресурсах органів відповідальних за регулювання телекомунікацій та зв’язку, ані на ресурсах операторів інтернету та мобільного зв’язку (Bouygues Telecom, Free, Orange, SFR тощо).

Тож, перед нами черговий фейк, що був зроблений з метою створення штучного образу популярності Володимира Путіна у світі та зокрема, у Франції.

Висновок: фейк

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.