Фейк. У 22 ОМБр ЗСУ створили окремий підрозділ масажистів

Ольга Яковлева - 24 Жовтня 2024 | 14:11

Роспропаганда постійно продукує фейки, що спрямовані на дискредитацію української армії та діяльності волонтерських організацій. Цього разу пропагандисти поширили новину про те, що нібито у 22-й ОМБр ЗСУ було створено окремий підрозділ з особистих масажистів. Чи дійсно це так у нашому матеріалі.

Що сталося

23 жовтня Telegram-канал «Укропский фреш» (архів), що систематично поширює російську пропаганду, опублікував новину про те, що нібито у 22-й окремій механізованій бригаді ЗСУ з’явився окремий підрозділ — «масажний спецназ». Як доказ прикріплений допис з Facebook-сторінки 22ї-ОМБр із фотографіями, на яких ми бачимо команду людей у футболках із відповідною назвою, які роблять масаж та надають барбер-послуги .

«Але подумайте, як часто ви бачили, щоб в окремо взятому підрозділі були особисті масажисти? Не в госпіталі, не в реабілітаційному центрі, а саме офіційно в підрозділі? Ось і ми не бачили. До цього моменту. Цікаво, як називаються посади в цих «масажистів»? Звернемо увагу, що в колективі, окрім доволі симпатичних дівчат, присутні й хлопці. Європейські цінності все-таки ніхто не відміняв. А ще «спецназ» крім «happy end» масажу, надає послуги барберів», — зазначають у новині пропагандисти.

З таким контекстом новину поширили російські веб-ресурси, зокрема «Аргументи и факты», інформагентство «Силовой блок» (архів), «Blog.club.ru» (архів), «Dzen.ru» (архів) тощо.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Оскільки у новині пропагандисти використали допис із Facebook-сторінки 22 ОМБр, ми першою чергою перевірили його. Допис дійсно опублікований 20 жовтня і містить той самий текст, який був поширений російськими веб-ресурсами. Однак у цьому тексті ніщо не вказує на те, що йдеться саме про підрозділ та його приналежність до структури 22-ї бригади, а зазначається наступне:  

«У рамках співпраці з капеланською службою бригади спеціалісти-волонтери із Масажного спецназу надали професійну допомогу з реабілітації бійцям».

Далі за запитом «Масажний спецназ» ми з’ясували, що таку назву має громадська організація, заснована у вересні 2023 року. Про її діяльність неодноразово розповідали українські ЗМІ, а у подкасті для Армія FM, опублікованому в червні 2024 року, засновник та керівник організації Сергій Андрєєв розповів, що ідея створення з’явилася понад рік тому під час волонтерських поїздок до військовослужбовців.

Тож ми звернулись за коментарем до власне засновника та голови ГО «Масажний спецназ» Сергія Андрєєва, який телефоном спростував нам інформацію про причетність їхньої організації до структури 22 ОМБр. 

«Наша громадська організація не має відношення до жодного підрозділу ЗСУ та Сил оборони, до жодної бригади, до жодної офіційної структури, що є частиною ЗСУ. Ми є абсолютно волонтерська організація й працюємо на громадських засадах, із власної ініціативи, виїжджаємо за власний кошт і допомагаємо різним підрозділам, бригадам, формуванням», — наголосив він. 

Отже, новина про нібито створення нового підрозділу «масажистів» у складі 22 ОМБр не відповідає дійсності. Роспропаганда вкотре поширила неправдиву історію, що має на меті не тільки дискредитувати Збройні Сили України, а й діяльність волонтерських організацій, які надають допомогу українським військовим. 

Нагадуємо: довіряйте тільки офіційним джерелам, або ж, якщо маєте сумніви — надсилайте новини у @perevir_bot.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.