Фейк. ТЦК у Києві закликають повідомляти про чоловіків, які перебувають «в алкогольному або наркотичному стані»

Анна Орманжи - 29 Травня 2024 | 09:43

Деякі Telegramканали та російські ЗМІ поширили зображення оголошення від нібито київського ТЦК та СП з закликом повідомляти про чоловіків, які в громадських місцях перебувають «в алкогольному або наркотичному стані». Чи дійсно це так — далі в нашому матеріалі.

Що сталося?

З 22 травня російські деякі канали в месенджері Telegram, зокрема «Кот Костян – официальный канал», «Шкварка News», «Шейх Тамир», «На самом деле в Киеве», «На самом деле в Днепре» та інші почали поширювати новину про те, що ТЦК та СП у Києві розвішують у місті оголошення з закликом при виявленні в громадських місцях чоловіків «в алкогольному або наркотичному стані» повідомляти про місце перебування за телефоном 0444006146. Стверджується, що таким чином, у ТЦК та СП розшукують алкоголіків для мобілізації.

Також новину поширили російські пропагандистські ЗМІ, зокрема «Мрія» та «ZOV Днепропетровск».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Проаналізувавши зображення оголошення, яке міститься у новині, ми з’ясували, що воно містить:

  • загальнодоступне зображення (архів);
  • телефонний номер Шевченківському районному ТЦК та СП у м. Київ;
  • текст з грубими синтаксичними помилками – як-то неправильно визначений стан: людина не може перебувати в «алкогольному або наркотичному стані», правильно – у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння;
  • логічні помилки, в такому контексті правильно «досягнення перемоги Україною»;
  • на оголошенні відсутні обов’язкові дані для ідентифікації структури (організації тощо), яка створила дане оголошення.

Відео, розміщене у новині зроблене у форматі, який максимально унеможливлює ідентифікацію місця зйомки: відсутні деталі, геолокація та метадані.

Офіційна реакція

Ми звернулись з запитом на інформацію до Шевченківського районного у місті Києві територіального центру комплектування та соціальної підтримки. У відповідь нам повідомили, що поширена інформація неправдива, Шевченківський РТЦК та СП не створював і не розповсюджував дане оголошення.

Також ми звернулись з запитом на інформацію до Київського міського ТЦК та СП, у відповідь нам підтвердили, що поширена інформація неправдива:

«Дане оголошення не має ніякого відношення ані до Київського міського ТЦК та СП, ані до районних ТЦК та СП міста Києва».

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.