Фейк. Постанова Кабміну: чоловікам, які не оновили свої дані в ТЦК та СП скасують документи про освіту

Анна Орманжи - 27 Cерпня 2024 | 13:27

Російські пабліки поширили інформацію про те, що Кабінет Міністрів України нібито ухвалив постанову про те, що чоловікам, які не оновили свої дані в ТЦК та СП скасують атестати про середню освіту та дипломи про вищу освіту. Аналіз новини – в нашому матеріалі.

Що сталося?

14 серпня Telegram-канали, які систематично поширюють ворожу дезінформацію, зокрема «Шейх Тамир» та інші поширили новину, що Кабмін України нібито ухвалив постанову, згідно з якою чоловікам, які не оновили свої дані в ТЦК та СП, скасують документи про отримання середньої та вищої освіти. Як доказ, новина містить зображення скриншоту заголовку статті на сайті видання «Українська Правда» за 14 серпня.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Проаналізувавши зображення у новині, ми виокремили такі дані про статтю, як її Url-адреса, автор, дата та час публікації. Пошук публікацій на сайті видання «Українська Правда» виявив оригінал статті (архів) з ідентичними даними, однак із геть іншим заголовком та зображенням. Насправді, в оригінальній статті УП не йдеться про постанову Кабміну, стаття стосується повідомлення Генштабу ЗСУ з застереженням для українців та іноземців щодо несанкціонованого проникнення в зони бойових дій.

Наступним кроком ми перевірили публікації та записи нещодавніх засідань на офіційних ресурсах Кабміну, зокрема на сайті Урядового порталу України, сторінках у соцмережах Facebook, X та платформі Youtube. Жодної інформації щодо існування такої постанови чи навіть пропозицій з відповідним контекстом до розгляду Кабміном немає.

Наостанок, ми проаналізували постанови в розділі нормативно-правових документів Кабінету міністрів України, розміщені на Урядовому порталі України в період з 5 по 16 серпня. Таким чином ми з’ясували, що постанова з відповідним контекстом відсутня на порталі.

Отже маємо справу з черговим фейком російської пропаганди, що націлений на дискредитацію мобілізаційних заходів, які проводяться в нашій країні.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.