Фейк. Обкладинка Handelsblatt: «Яка ціна тимчасової окупації Курської області?»

Вікторія Горак - 29 Cерпня 2024 | 11:53

Мережею поширилась обкладинка нібито німецького видання Handelsblatt про Курський наступ з могилами українських військових. Чи правда це – далі в нашому матеріалі. 

Що сталося?

24 серпня мережею поширилась обкладинка нібито нового випуску німецького видання Handelsblatt про український наступ на Курщину. Так, на шпальті зображені могили з хрестами, а на них висять шоломи українських військових. 

«Українські солдати відвойовують російську територію. Яка ціна тимчасової окупації Курської області?», – такий заголовок міститься на випуску поширеної обкладинки журналу.

Обкладинку розповсюдили інші пропагандистські Telegram-канали «Дядя Слава» (архів) та «Росич | Rosich» (архів),  що згідно з інформацією Центру протидії дезінформації спільно з Кібердепартаментом СБУ, внесені до «Списку інструментів поширення ворожої дезінформації».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Насамперед ми перевірили офіційний сайт та усі соціальні мережі німецької газети Handelsblatt та не знайшли подібної обкладинки у випусках.

Наступним кроком ми проаналізували саме зображення, що поширюється пропагандистами. Так, випуск нібито вийшов під номером №164 за 23, 24, 25 серпня 2024 рік. 

Однак, Handelsblatt – це фінансово-економічна ділова газета Німеччини, що публікує свої примірники кожного дня з понеділка по пʼятницю.

Насправді в пʼятницю, 23 серпня 2024 року, під номером №163 за 23 та вихідні 24, 25 серпня видання опублікувало випуск, присвячений генеральному директору компанії Rheinmetall AG, Арміну Паппергеру.

Наступний же випуск під номером №164 вийшов у понеділок, 26 серпня 2024 року.

Отже, перед нами черговий фейк російської пропаганди, яка використовуючи підробну обкладинку, просуває наратив про масові втрати ЗСУ під час Курської операції.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.