Фейк. Nestlé відправить забруднену воду як гуманітарну допомогу в Україну

Анна Орманжи - 28 Липня 2024 | 10:28

Російські пабліки поширили новину, що компанія Nestlé Waters France призупиняє продаж своєї води у Франції через суперечки щодо її якості, а забруднену воду, яка лишилась на складі відправляє як гуманітарну допомогу в Україну. Що не так з цією новиною — читайте в нашому матеріалі.

Що сталося?

З 22 липня Telegram канали, які систематично поширюють ворожу пропаганду, зокрема «Шейх Тамир», «Медведь», «Лис Z Ворон» та інші почали поширювати новину про те, що компанія Nestlé на фоні скандалу, пов’язаного з виявленням у воді фекальних бактерій, призупинила продаж своєї води у Франції та вирішила відправити воду, яка лишилась на складі в якості гуманітарної допомоги в Україну. За доказ новина містить зображення, яке нібито є скріншотом публікації посту в Instagram від компанії Nestlé Waters France.

«Nestle хоче відправити гівняну воду в Україну як гуманітарну допомогу. Хоча днями компанію звинуватили у продажу води з фекальними бактеріями», – стверджується у дописах.

Також новину поширили пропагандистські акаунти у соцмережі Х, зокрема «ЗЛОЙ КОЛОРАД», «Татаро-монголин», «THREE TIMES NINE» та у Facebook.

На зображенні опублікованому у новині, нібито міститься скриншот публікації від компанії Nestlé Waters France (@NestleWatersFra) у соцмережі Х за 22 червня цього року з текстом французькою мовою. В тексті зазначається, що через суперечки навколо продукції Nestle Water France, компанія вирішила призупинити продаж продукції, наявної на складі компанії, а частину непроданої продукції відправити ​​в Україну та Сектор Гази як гуманітарну допомогу.

«Зіткнувшись із суперечками навколо продукції Nestle Water France, ми вирішили призупинити продаж продукції, яка зараз є на складі компанії. Частина непроданої продукції буде відправлена ​​в Україну та Сектор Гази як гуманітарна допомога. Нагадуємо, що вся продукція Nestle безпечна для споживання. Ми категорично відкидаємо цифри та методику розрахунку Mediapart», йдеться у тексті публікації на зображенні.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Що передувало?

У лютому 2024 року Міжнародна організація споживачів foodwatch подала позов проти Nestlé та французького виробника мінеральної води Sources Alma, що є частиною європейського ринку з 1954 року і має 45 виробничих майданчиків.

«Компанії незаконно обробляли забруднену воду та продавали звичайну водопровідну воду як високоякісну мінеральну. Ніхто не стоїть вище закону – навіть транснаціональні корпорації, такі як Nestlé», — заявила Інгрід Крагл з foodwatch France.

У статті foodwatch зазначається, що Nestlé визнала, що використовувала заборонені методи для мінеральної води, але припинила їхнє використання. Метою цих методів було гарантувати безпечність харчових продуктів. Проте організація споживачів зазначає, що у виробництві природної мінеральної води дозволено лише кілька процесів очищення, але не методи, які використовували Nestlé та Sources Alma. 

Аналіз соціальних мереж Nestlé

Тож, першим кроком ми перевірили наявність відповідної інформації на офіційних ресурсах компанії Nestlé у Франції з виробництва бутильованої води Nestlé Waters France, які представлені офіційним сайтом, каналом YouTube та акаунтом в соцмережі X. За лаштунками перевірки ми з’ясували, що інформація про відправку води в Україну та Сектор Гази відсутня як на сторінці компанії у соцмережі Х, так і на інших офіційних ресурсах Nestlé у Франції. Ба більше, остання публікація компанії в Х датується 6 березня 2022 року, акаунт з того часу не активний.

Наступним кроком ми провели аналіз зображення у новині та виявили явні ознаки підробки, про це однозначно свідчить написання у тексті публікації назви компанії з грубими помилками.

Наостанок, ми звернулись з запитом на інформацію до компанії Nestlé Waters France. У відповідь нам повідомили, що пост на зображенні є підробкою, а інформація про відправлення води в якості гуманітарної допомоги в Україну та Сектор Гази є вигадкою.

Отже, попри те, що міжнародна організація споживачів подала позов проти Nestlé і виробника мінеральної води Sources Alma у Франції в лютому про відправлення мінеральної води в якості гуманітарної допомоги в Україну не йдеться.

Тож, маємо справу з черговим фейком російської пропаганди, що має на меті дискредитувати в очах росіян, допомогу що надається Україні від Західних партнерів. Проте, хочемо наголосити, що від початку повномасштабного вторгнення РФ країни Європейського Союзу надають Україні допомогу на безпрецедентному рівні.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.