Фейк. Наказ Міноборони про створення окремих підрозділів ЛГБТК+ 

Вікторія Горак - 29 Вересня 2024 | 16:11

Мережею поширився нібито наказ Міноборони про створення окремих підрозділів у ЗСУ військових ЛГБТК+ спільноти. Чи дійсно це так – далі у нашому матеріалі.

Що сталося?

Мережею поширився нібито наказ від Міністерства оборони України про створення окремих підрозділів для військової ЛГБТК+ спільноти. Як зазначається у документі, це зроблено «з метою створення комфортної військової структури та забезпечення гармонійного функціонування всіх підрозділів армії». 

Тож, штатним психологам у військових частинах нібито потрібно провести тестування на «приналежність до ЛГБТК+».

Цю новину поширили анонімний Telegram-канал «Медведь» (архів), що згідно з інформацією Центру протидії дезінформації спільно з Кібердепартаментом СБУ є у «Списку інструментів поширення ворожої дезінформації», а також російське ЗМІ «Последние новости и сводки Подоляка» (архів).

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Насамперед ми проаналізували документ, що поширюється фейкоробами, і знайшли наступні невідповідності:

  •  «збройних силах». Насправді назви установ ми пишемо з великої літери, тож вірно «Збройні сили України»;
  • «Начальник Генштабу генерал-лейтенант А.В. БАРГІЛЕВІЧ». Невірне написання посади та прізвища особи. Так, Баргилевич Анатолій Владиславович займає посаду начальника Генерального штабу Збройних Сил України

Окрім того, у документі нібито від Міністерства оборони України стоїть не підпис міністра Рустема Умєрова, а начальника Генерального штабу Збройних Сил України, тобто підпис із зовсім іншої установи.

Наостанок, ми звернулись до пресслужби Міністерства оборони України, де нам підтвердили, що наказ, поширений пропагандистами, є підробкою.

«Офіційні документи Збройних Сил України оприлюднюються на офіційних ресурсах та мають чіткі вимоги до оформлення. Візуально підробки не відповідають вимогам, що висуваються до оформлення документів у ЗС України»

Тож, перед нами черговий фейк російської пропаганди з метою дискредитувати ЛГБТК+ спільноту  у Збройних силах України.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.