Фейк. На сайті Президента України з’явилася петиція про перейменування вулиці на честь винуватця ДТП в російському Благовіщенську

Владислав Герасименко - 27 Червня 2024 | 09:29

Telegram-канали поширили інформацію, що на сайті офіційного інтернет-представництва Президента України з’явилася петиція, автор якої пропонує перейменувати в Києві вулицю Анни Ахматової на вулицю Євгена Бакарюкіна – російського водія, який влаштував смертельне ДТП в російському Благовіщенську. Чи правда це – розбиралися наші фактчекери.

Що сталося?

14 червня прокремлівський Telegram-канал «ХарьковскаяРусь 🇷🇺» повідомив інформацію, що на сайті офіційного інтернет-представництва Президента України була розміщена петиція про перейменування у Києві вулиці Анни Ахматової на честь Євгена Бакарюкіна, росіянина, який, перебуваючи за кермом автомобіля в нетверезому стані, збив натовп в Благовіщенську, що у Пермському краю РФ. Як доказ, що нібито підтверджує цю інформацію, надається скриншот відповідної петиції з сайту електронних петицій.

«Перейменувати вулицю Анни Ахматової в Києві на честь Євгена Бакарюкіна, який особисто знищив кілька майбутніх окупантів у Благовіщенську в РФ», – йдеться в назві петиції.

Цю новину також поширили інші Telegram-канали, такі як «Медведь» та «Шкварка News».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

На скриншоті петиції, що містили повідомлення пропагандистських Телеграм-каналів, датою її оприлюднення вказане 14 червня 2024 року.

В зазначену дату було опубліковано 8 петицій, і в жодній з них не йдеться про перейменування вулиці російської та радянської поетеси на честь винуватця ДТП в Благовіщенську.

Також ми спробували знайти петицію, за вказаним порядковим номером – 22/230132-еп. Ми впевнилися, що петиції з таким номером не існує. Ба більше, станом на ранок 27 червня остання зареєстрована петиція, від 26 червня має порядковий номер 22/229210-еп. Тобто порядкового номера 22/230132-еп, ще навіть не існує.

Також Микитчук Олександр Юрійович не створював жодної петиції згідно з інформацією на сайті офіційного інтернет-представництва Президента України.

Отже, маємо справу з фейком, що поширений російською пропагандою з метою «демонізувати» українців через надання їм негативних рис «жорстокості» та «нелюдяності».

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.