Фейк. На OlX розмістили вакансію «гнівного коментатора» терактів в російському Дагестані

Nazar Hlamazda - 30 Червня 2024 | 13:42

Мережею поширюється інформація, що на платформі «OlX» розмістили оголошення з пошуку людини яка буди писати негативні коментарі про теракти у російському Дагестані. Чи дійсно це так — розібрались наші фактчекери. 

Що сталося? 

Telegram-канал «Шейх Тамир» повідомив (архів), що на сайті з розміщення онлайн-оголошень «OlX» з’явилась вакансія з назвою «гнівні коментарі». За доказ надається скриншот оголошення, де можна побачити, що в посадові обов’язки такої людини входить розміщення негативних повідомлень стосовно Путіна та російської влади на тлі новин про теракти в російському Дагестані. У вакансії зазначається, що оплачується така «робота» в будь-якій зручній валюті, проте наявність крипто-гаманця буде перевагою. 

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Що цьому передувало? 

23 червня у республіці РФ Дагестані сталася низка терористичних актів. Так, у Дербенті невідомі напали на православний храм та синагогу, а у Махачкалі був обстріляний пост ДПС. Є загиблі серед поліцейських та цивільних.

Голова Республіки Дагестан Сергій Меліков повідомив у своєму Telegram-каналі, що понад 15 російських поліцейських стали жертвами нападу терористів у Дагестані. Він також зазначив, що внаслідок теракту загинули кілька цивільних, включаючи священника Миколая, який служив у православному храмі в Дербенті.

Пошук вакансії на сайті

Ми намагалися знайти цю вакансію на сайті «Olx», але єдине оголошення, яке ми знайшли за запитом «Гнівні коментарі», було зовсім не пов’язане з розміщенням негативних коментарів на російських платформах. Це оголошення про продаж українських книг.

Ймовірно, що це оголошення рекомендують через наявність слова «гнівний» у тексті оголошення. 

Коментар справжнього роботодавця 

Журналісти інформаційного агентства «Укрінформ» знайшли оригінальну вакансію, в якій пропонують послуги з просування акаунтів в соціальних мережах та зв’язалися з її автором. У коментарі журналістам він спростував інформацію про пошук людини для розміщення негативних коментарів щодо терактів у Дагестані.

Скриншот оригінальної вакансії/ Джерело: Укрінформ

Отже, ми зіштовхнулись з черговою спробою просунути наратив про «українські ботоферми» серед користувачів мережі. 

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.