Кадр із відео про зображення російського прапора на MSG Sphere опублікованого у Телеграм-каналах «Выпускайте Кракена!», «Шкварка News», «V🇷🇺Рука Кремля🇷🇺Z».

Фейк. На найбільшому у світі сферичному екрані у Лас-Вегасі показували російський прапор

Ігор Сум - 28 Cерпня 2024 | 10:22

Нещодавно в мережі поширили інформацію про те, що у Лас-Вегасі, на сферичному екрані MSG Sphere транслювалося зображення російського триколору та привітання з днем прапора РФ. Чи дійсно це правда — читайте у нашому матеріалі.

Що сталося?

Телеграм-канали «Выпускайте Кракена!» (архів), «Шкварка News» (архів), «V🇷🇺Рука Кремля🇷🇺Z» (архів) поширили інформацію про те, що на найбільшому у світі сферичному екрані MSG Sphere, що розташований в американському місті Лас-Вегас, нібито відбулася трансляція зображення російського триколору. 

Скриншоти допису про зображення російського прапора на MSG Sphere опубліковані у Телеграм-каналах «Выпускайте Кракена!», «Шкварка News», «V🇷🇺Рука Кремля🇷🇺Z». Колаж Gwara Media

На зображенні прапора по колу нібито рухався напис «Вітаємо з днем прапора Російської Федерації».

«CONGRATULATIONS ON THE FLAG DAY OF RUSSIAN FEDERATION»

Кадр із відео про зображення російського прапора на MSG Sphere опублікованого у Телеграм-каналах «Выпускайте Кракена!», «Шкварка News», «V🇷🇺Рука Кремля🇷🇺Z».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

MSG Sphere – це найбільша у світі сферична музично-розважальна споруда, розташована в місті Парадайз (складова агломерації Лас-Вегаса). Головна особливість конструкції в тому, що зовнішня поверхня вкрита світлодіодними дисплеями, на яких можуть відтворюватися різноманітні зображення. Всередині розташована зала де відбуваються різноманітні заходи.

Ми звернулися до компанії Sphere Entertainment Co., яка володіє MSG Sphere, з проханням підтвердити чи спростувати правдивість інформації про привітання з днем російського прапора на екрані сфери.

У відповідь нам повідомили, що зображення несправжнє та зазнало цифрової обробки.

Наступним кроком, ми віднайшли на офіційному акаунті MSG Sphere у Facebook, Youtube, Tiktok оригінальне відео за 21 січня 2024 року, яке вірогідно і було використано для створення відеофейку. 

Скриншот відео з Tiktok-каналу MSG Sphere

Припускаємо, що початкове відео переробили, сповільнивши швидкість відтворення оригіналу, та замінивши зображення зі сферичного екрана на російський прапор.

Скриншот із фейкового відео з російським триколором поширеного анонімними Телеграм-каналами та оригінального відео, розміщеного на офіційних ресурсах MSG Sphere. Колаж Gwara Media

Отже, інформація про те, що на найбільшому у світі сферичному екрані у Лас-Вегасі розмістили російський триколор та вітання з днем російського прапора є неправдивою.

Висновок: фейк

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.