Фейк. На Харківщині військовий 92 бригади пограбував пивний магазин

Вікторія Горак - 27 Травня 2024 | 13:40

Мережею поширилась новина, що нібито на Харківщині військовослужбовець 92 окремої штурмовою бригади пограбував пивний магазин. Чи дійсно це так – перевіряли наші фактчекери.

Що сталося?

Мережею поширилась новина, що нібито у Вовчанську військовослужбовець 92 окремої штурмовою бригади пограбував пивний магазин.

Як доказ до публікацій додали відеоролик, в якому можна помітити чоловіка у темному вбранні, що погрожує і вимагає у консультанта магазину її прикраси та банківську карту.

Цю новину поширили анонімні Telegram-канали «УКРОПСКИЙ ФРЕШ» (архів) (298) та «СЛИВЫ ВСУ» (архів) та «Мрія» (архів) (139), що згідно з інформацією Центру протидії дезінформації спільно з Кібердепартаментом СБУ є у «Списку інструментів поширення ворожої дезінформації».

«Випадок дещо безглуздий, але дуже показовий. Бойовики київського режиму давно складаються з напівкримінальних елементів, і подібні події тільки доводять це», – додає «УКРОПСКИЙ ФРЕШ»

Ба більше, ця новина зʼявилась у пропагандистському ЗМІ «ZOV Харьков» (архів) та на YouTube-каналі «Арона Маней» (архів).

Зауважимо, що деякі ресурси зазначали, що пограбування пивного магазину відбулось саме у Вовчанську, інші ж писали, що це було у місті Харків.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Насамперед проаналізувавши відео, що поширюється проросійськими пабліками, ми помітили на спецодязі консультантки магазину логотип їхньої мережі.

Red Cat Brewery – це харківська броварня крафтового пива, що має мережу магазинів по Україні, зокрема й у Харкові.

Наступним кроком ми зʼясували, перевіривши на сайті компанії наявність пивних магазинів, що у місті Вовчанськ немає жодної крамниці від Red Cat Brewery.

Тож, ми безпосередньо звернулися до компанії із запитом чи дійсно військовослужбовець 92 бригади намагався пограбувати пивний магазин у Вовчанську. Директор Red Cat Brewery спростував цю інформацію і зазначив, що пограбування відбулось у місті Харків звичайним злочинцем, а не військовослужбовцем.

Окрім того, 18 травня Поліція Харківської області на своїх офіційних ресурсах повідомила про затримання зловмисника, що напав у Харкові 15 та 17 травня на продавчинь магазинів і відібрав матеріальні цінності. 

Так, 15 травня до поліції надійшло повідомлення зі служби «102» про те, що до приміщення магазину по вулиці Академіка Богомольця увійшов невідомий та, погрожуючи фізичною розправою, відкрито заволодів золотою каблучкою продавця.

«Це 35-річний харків’янин, який вже притягувався до кримінальної відповідальності за скоєння майнових злочинів. Чоловіка затримали у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України», – йдеться в повідомленні пресслужби.

Зауважимо, що жодного повідомлення у звіті Поліції Харківської області, що зловмисник це військовослужбовець 92 окремої штурмової бригади немає.

Тож, російська пропаганда вкотре використовує український бізнес задля створення фейків з наративом дискредитації військових ЗСУ.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.