Інформація про нещодавнє інтерв’ю Путіна американському журналісту масово поширюється російськими пропагандистами з метою максимально привернути увагу до нього та поширити на всесвітньому рівні російські наративи, що були в черговий раз озвучені президентом РФ. В рамках цієї дезінформаційної кампанії, пропагандистські пабліки поширили новину про появу графіті з Такером Карлсоном та написом «F*ck Biden» навпроти посольства України в Німеччині. Розбір новини — в нашому матеріалі.
Що сталося?
10 лютого проросійські Telegram-канали, зокрема «Rogandar NEWs: Новости, факты, события!»(архів), «Медведь»(архів), «Оптимистка в штатском»(архів), «Харьковчаночка»(архів), «V Рука Кремля Z»(архів) поширили новину з зображенням графіті. В дописі до зображення стверджується, що нібито на будівлі навпроти посольства України в Німеччині невідомі створили графіті, на якому відобразили колишнього ведучого телеканалу Fox News Такером Карлсоном з написом «F*ck Biden» та QR-кодом з посиланням на інтерв’ю Карлсона з Путіном.
Також новину поширили в російській соцмережі «ВКонтакте», зокрема в групі «Украина.ру»(архів) та акаунти у соцмережі Х, зокрема «Ученик Штирлица2» (архів), «Ignorance, the root and stem of all evil» (архів) та інші.
Менш ніж за дві доби новина набрала понад 70 тисяч переглядів тільки у розглянутих джерелах.
Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації
Аналіз
Посольство України у Федеративній республіці Німеччина знаходиться у місті Берлін, за адресою: Albrechtstrasse 26, 10117.
Офіційні ресурси посольства представлені офіційним сайтом, сторінками в соціальних мережах Facebook, X (раніше Twitter) та чат-ботом в Telegram.
Аналіз розташування посольства України в Німеччині
За допомогою сервісу Google Maps та функціоналу перегляду вулиць Google Street View, ми дослідили розташування будівлі посольства України та з’ясували, що навпроти неї знаходиться будівля Благодійного Фонду «Heinrich-Böll-Stiftung» за адресою: Schumannstraße 8, 10117 Berlin.
Після порівняльного аналізу ми з’ясували, що будівля на зображенні в новині не є будівлею, яка розташована навпроти посольства України. Будівлі не мають спільних рис та відрізняються за багатьма ознаками, зокрема: кількістю поверхів, архітектурними відмінностями, розміщенням вікон, зовнішнім оздобленням будівлі, побудові даху тощо.
Офіційна реакція
У відповідь на наш запит в посольстві України підтвердили, що навпроти будівлі посольства немає будівлі, відповідної до зображення в новині пропагандистів, як і графіті з Такером Карлсоном.
Висновок: фейк
Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!