Фейк. Фонд «Єдине Суспільство» відкрив чергу на грошову допомогу у розмірі 4500 гривень  

Nazar Hlamazda - 04 Червня 2024 | 09:25

Мережею ширяться повідомлення, що фонд «Єдине Суспільство» відкрив для українців заявки для фінансової підтримки у розмірі 4500 гривень. Чи дійсно це так — розібрались наші фактчекери. 

Що сталося? 

Нашим користувачам бота «Перевірка» почали надходити повідомлення про те, що з ними намагалась зв’язатись консультант Ольга, яка є фахівцем з виплат фонду «Єдине Суспільство». В повідомленні зазначено, що наразі відкриті заявки на допомогу у розмірі 4500 гривень. 

«Вчора допомогу отримали 120 чоловік, а наразі черга складає 20 чоловік», — йдеться у повідомленні. 

Далі користувача агітують не чекати та записатись до черги за посиланням, що додається.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Насамперед ми проаналізували текст повідомлення. У першому реченні консультант надає неповну інформацію про себе, вказуючи лише ім’я — «Ольга». Без прізвища неможливо знайти додаткову інформацію про цю особу, яка з нами зв’язалася. 

Також повідомлення містить в собі емоційний заклик, на кшталт «вчора допомогу отримали 120 чоловік, а наразі черга складає 20 чоловік», що спонукає до дії. Саме такі емоційні заклики характерні для шахрайських меседжів. 

Крім цього, зауважимо, що в повідомленні про кількість людей які отримали допомогу, або знаходяться в черзі вживається слово «чоловік». Згідно з Академічним тлумачним словником основне визначення «чоловік» — це особа чоловічої статі, як синонім до «людина» його використовують лише в другорядному значенні.

Наступним кроком ми вирішили дізнатися більше про фонд «Єдине Суспільство». При спробі пошуку в системі Google ми не знайшли жодної згадки про цю організацію. 

Аналітична система аналізу компаній YouControl теж не містить інформації про цей фонд.

Ми також перейшли за посиланням, яке надають у повідомленні. Нас перенаправило до чат-бота «Консультант з виплат — Світлана», де нам запропонували отримати виплату вже розміром 6500 гривень.

При підтвердженні бажання на отримання виплати, замість фонду «Єдине Суспільство», нас перенаправили до Telegram-каналу «І.ЩО|Новини», який позиціонує себе як канал з новинами.

Отже, замість грошової допомоги ми зіткнулись з черговою маніпулятивною рекламою, яка за допомогою емоційних та психологічних прийомів намагається залучити якомога більше аудиторії до Telegram-каналу. 

Висновок: фейк, клікбейт

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.