хімічне зараження

Фейк. Документ про результати випробування хімічної зброї на вимогу Генштабу

Алєся Ященко - 17 Лютого 2024 | 15:25

Мережею шириться документ у якому зазначено, що на вимогу Генштабу військова частина А3444 провела випробування хімічної зброї. Чи дійсно такий документ правдивий – читайте у нашому матеріалі.

Що сталося?

Telegram-канал «🇷🇺⚡️Сводки ополчения Новороссии Z.O.V. (ДНР, ЛНР, Украина, Война)» (архів) поширив фото звіту української військової частини про успішне завершення випробувань хімічної зброї на вимогу від Генштабу.

пропагандистський допис з Telegram-каналу

«На виконання наказу начальника Генерального штабу Збройних Сил України від 08.01.2024 року № 121 «Про організацію проведення дослідних випробувань засобів отруйних речовин» комісія з проведення дослідних випробувань з 10.01.2024 до 21.01.2024 року провела випробування засобів ураження легень та апаратно-програмних комплексів імітування зараження «Лілія», «Звіробої» на базі аеродрому комунального підприємства Аеропорт Черкаси Черкаської обласної ради, що використовується спільно з військовою частиною А3444», – йдеться у документі.

У підписі до фотографії в Telegram-каналі зазначають, що це може свідчити про підготовку українською владою масових провокацій з великою кількістю жертв. Також вказують, що такі дії порушують Женевську конвенцію та Конвенцію про заборону хімічної зброї.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Ми перевірили документ, який надають фейкороби та знайшли помилки у тексті.

підробний звіт про результати випробування хімічної зброї

Так, у назві звіту замість «отруйних речовин» написано «отруйних речовиЙ».У передостанньому абзаці неправильно вказане відмінювання словосполучення «апаратно-програмний комплекс». Насправді речення мало звучати так: «перевірка реальних тактико-технічних характеристик засобів ураження «Фосген», «VX» і апаратно-програмного комплексу імітування зараження «Лілія»». Також помилки припустилися у слові «випробування» (випродування у тексті) та у скороченні «БПЛА». Варто зазначити, що у Наказі Міністра оборони «Про затвердження Правил технічної експлуатації безпілотних авіаційних комплексів І класу державної авіації України», безпілотний літальний апарат визначено саме абревіатурою БпЛА, а не БЛА, як вказано у підробному документі.

Також ми перевірили код ЄДРПОУ, що вказаний на печатці із фото та нібито належить військовій частині А3444.

На сторінці державних закупівель «Prozorro» вказано, що військова частина А3444 має код ЄДРПОУ 26614573. На печатці з документа помітно, що код завершується цифрами «654». Тож ця печатка насправді не належить військовій частині А3444.

Фактчекери видання StopFake звернулись до Міністерства оборони, де їм відповіли, що цей документ є фейковим. У МО зазначили, що документ містить багато помилок, а також у такому документі із результатами досліджень мали б бути самі результати, а не лише факт, що «дослідження пройшли успішно».

Тож наданий фейкоробами звіт про результати випробувань хімічної зброї є підробним. Жодних підтверджених даних про використання Україною хімічної зброї немає.

Натомість Командування сил підтримки ЗСУ повідомило, що станом на 13 січня 2024 року з початку повномасштабної війни було зафіксовано 626 ворожих атак із використанням хімічної зброї.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.