Фейк. Більшість жінок в Україні заробляють понад 2 тисяч доларів на місяць 

Nazar Hlamazda - 28 Травня 2024 | 10:09

Мережею шириться інформація, що аналітики провели опитування серед 5 тисяч українок та з’ясували, що більшість з них заробляють понад 2000 доларів на місяць. Чи дійсно це так — з’ясували наші фактчекери. 

Що сталося?

До нас в чат-бот «ПЕРЕВІРКА» звернулись користувачі з проханням перевірити інформацію з Telegram-каналів «Адвокат Права» та  «Труха⚡️Кропивницький» (архів). На цих аккаунтах були опубліковані дописи, де стверджується, що українське бюро аналітики провели опитування серед 5 тисяч українок та з’ясували, що більшість з них заробляють понад 2 тисяч доларів завдяки операціям з криптовалютою. 

Також допис містить заклик долучитися до ефіру, який проведе «досвідчений експерт із унікальною стратегією» Катерина Шухіна, де вона розповість «що таке крипта та як на ній заробляти — простими словами». 

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Українське бюро аналітики

Насамперед ми вирішили перевірити чи дійсно існує Українське бюро аналітики. За допомогою пошуку в інтернеті нам не вдалося знайти таку установу. Також немає жодної згадки про це бюро і в аналітичній системі аналізу компаній YouControl.

Середня заробітна плата в Україні

Згідно з останньою інформацією Державної служби статистики України середня заробітна плата становила 13802 гривень. Курс Нацбанку на 28 травня становить 40,30 грн за 1 долар США. Тобто нині середня оплата праці жінок в Україні становить 342 долари США на місяць, аж ніяк не 2 тисячі. 

Про безплатний етер 

Перейшовши за посиланням на реєстрацію до етеру, користувача направляє на рекламний сайт Катерини Шухіної, де пропонують записатись на  відеорозбір з підвищення обізнаності у сфері криптовалюти. Також на сайті зазначено, що наразі це безплатно, проте раніше вартувало 100 доларів. 

На самому сайті використовуються типові для підвищення продажів фрази на кшталт: «Я пройшла шлях від роботи на 4 роботах одночасно  — до доходу 200 000$ на рік на крипті», або «будь-яка дівчина може дійти такого ж результату!».

Отже, перед нами ще одне рекламне повідомлення, спрямоване на залучення більшої аудиторії до покупки курсів з фінансової грамотності. Використовуючи емоційні та психологічні прийоми, а також неправдивої інформації, автори повідомлення прагнуть привернути увагу конкретної групи населення — жінок.

Насправді середня зарплатня жінок в Україні згідно з інформацією державної служби статистики України становить 13802 гривень, що в доларовому еквіваленті становить 342 долари.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.