Фейк. «Річниця повномасштабного вторгнення»: продуктові набори у подарунок для кожного українця від «АТБ»

Nazar Hlamazda - 28 Лютого 2024 | 08:06

Мережею шириться інформація, що мережа супермаркетів «АТБ» до річниці повномасштабного вторгнення підготувала продуктові набори у подарунок кожному українцю. Чи дійсно це так читайте у нашому матеріалі.

Що сталося? 

До нас в чат-бот «Перевірка» почали масово надходити повідомлення з проханням перевірити інформацію, чи дійсно у мережі супермаркетів «АТБ»з 20 по 24 лютого відбувалася роздача подарункових наборів для усіх бажаючих українців.

Згідно з повідомленнями у такий набір входить:

  • продуктовий набір з «усім необхідним»;
  • солодкий подарунок для дітей;
  • мариноване курча;
  • купон на 850 гривень, який можна витратити в магазинах «АТБ».

Аби отримати подарунок треба подати офіційну заявку через офіційний чат-бот «АТБ».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз 

Аби перевірити цю інформацію, ми перейшли за посиланнями у дописі. Усі три посилання переадресовують користувача до Telegram-боту «Офіційний Бот АТБ», який своєю чергою пропонує обрати місто в якому людина хоче отримати набір. 

Після того, як ми обрали локацію, замість подарункового набору нам запропонували підписатися на новинний Telegram-канал «Times». 

Жодних посилань на реєстрацію для отримання подарункового набору чи на офіційний сайт «АТБ» бот не містить. 

Наступним кроком, ми перевірили офіційні сторінки мережі «АТБ» та не знайшли жодної згадки про цей розіграш. Так, останню новину на офіційному сайті «АТБ» публікували 12 грудня 2023 року й вона ніяк не стосується роздачі подарунків до річниці війни. 

Ба більше, на офіційній Instagram-сторінці мережі супермаркетів є спростування інформації про фейкові сертифікати в АТБ за підписку на Telegram-канали.

Компанія закликає не довіряти шахраям та слідкувати за «АТБ» тільки через офіційні сторінки. 

Тож, перейшовши за посиланням, користувач отримує не подарунковий набір від «АТБ», а автоматичне підключення до боту, який за допомогою пропозицій підтвердити громадянство та нових клікбейтних повідомлень реалізує ланцюг підключення користувача до інших анонімних Telegram-каналів та ботів. 

Тож, хочемо побажати вам не втрачати пильності. Завжди перевіряйте інформацію, яку отримуєте, а у разі виникнення сумнівів — звертайтеся до нас у @perevir_bot.

Висновок: фейк, клікбейт

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.