В мережі шириться інформація, що нібито командир 113 окремої бригади територіальної оборони (113 ОБр ТРо) готує пенсіонерів до оборони Харкова. Чи правда це — читайте у нашому матеріалі.
Що сталося?
Проросійські Telegram-канали, такі як: «УКРОПСКИЙ ФРЕШ» (архів), «ХАРЬКОV НАРОДНЫЙ» (архів), «Украина.ру» (архів), «Харьковчаночка» (архів), «На самом деле в Харькове» (архів), «Синяя Z Борода» (архів), поширили новину про те, що нібито у Харкові командир 113 окремої бригади територіальної оборони готує пенсіонерів до оборони міста, щоб використати їх як «живий щит». Так, фейкороби зазначають, що в одній зі шкіл пройшло перше заняття, а після — люди похилого віку одразу поїхали на спеціально обладнаний полігон.
«А доля пенсіонерів йому байдужа: їх використовуватимуть як «витратний матеріал», — йдеться в пропагандистських дописах.
Як доказ, до новини додані світлини, де можна помітити людей у військовій формі, що проводять лекцію для громадян середнього та похилого віку.
Окрім цього, цю новину поширили й проросійські медіаресурси «ZOV Харьков» (архів) та «Pravda.ru» (архів).
Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації
Аналіз
На зображеннях, що поширюють фейкороби можна помітити підпис: «Фото: 113 бригада сил ТрО, 2024».
Ми перевірили офіційні ресурси 113 ОБр ТРо, а саме Facebook-сторінку (архів), і знайшли ідентичні зображення з тими, що поширюють пропагандисти. Вони були опубліковані 21 лютого 2024 року.
Однак насправді військовослужбовці 113 окремої бригади Сил ТрО ЗСУ провели практичні заняття для молоді, батьків та вчителів з предмету «Захист Вітчизни» у Салтівському районі міста Харкова.
Як зазначає пресслужба бригади, такі заняття для учасників освітнього процесу проводять систематично задля теоретичних та практичних аспектів виховання молоді.
«На проведених заняттях (консультаціях) обговорили наступні теми: Сили територіальної оборони на прикладі 113 Харківської окремої бригади Сил ТрО ЗСУ, роль та місце в Збройних силах України; сучасні види стрілецького озброєння та обладнання ЗСУ; засоби індивідуального захисту; БпЛА. Класифікація та специфіка застосування; тактична медицина», — йдеться в повідомленні.
Тож, перед нами черговий фейк російської пропаганди з метою дискредитувати українську армію.
Висновок: фейк
Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!