«Евакуція — не безкоштовне таксі»: розмова з волонтером «Троянди на руці» Олегом Чопенко — ІНТЕРВ’Ю

Гнат Голик - 01 Травня 2025 | 18:33

Олег Чопенко — волонтер благодійної організації «Троянда на руці», який займається евакуацією людей з прифронтових районів Харківщини. До початку повномасштабної війни він був соціальним працівником, а нині, за кермом власної автівки, рятує життя, вивозячи цивільних із зон постійної небезпеки.

У цьому відео ми поговорили з Олегом про його щоденну роботу, спілкування з людьми, які зважуються на евакуацію, страх і сумніви перед виїздом, а також про тих, хто попри загрозу вирішує залишитися вдома.

Нагадаємо, що в період з 26 березня по 2 квітня з трьох громад Харківщини правоохоронці евакуювали 377 людей, більшість з них люди похилого віку. Серед евакуйованих 33 дитини та 10 маломобільних громадян. Про це 2 квітня повідомила пресслужба поліції Харківщини.

Так, евакуація проводилась в Купʼянській, Дергачівській та Ізюмській громадах, які піддаються постійним обстрілам.

Куди звертатися з питань евакуації

  • (098)3-888-649 — гаряча лінія Благодійної Організації «Троянда на руці»
  • 0 800 339 291 — безкоштовна цілодобова гаряча лінія з питань евакуації благодійної організації «Координаційний гуманітарний центр» Харківської області;
  • 093 177 64 58 — громадська організація «Helping to Leave»;
  • 102 — поліція.
  • 5 листопада 2024 року у Харкові відкрився гуманітарний ХАБ для мешканців Куп’янської громади. Телефон: 099 648 75 39.

Дивіться також

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.