Рішення про виїзд із рідного дому не завжди дається легко. Часом люди до останнього залишаються у небезпечних регіонах через прив’язаність до власного майна, а іноді – через брак інформації про процес евакуації продовжують ризикувати життям та здоров’ям, так і не наважившись на цей крок.
Щоб зробити інформування громадян з питань евакуації зрозумілішим та доступнішим координаційний гуманітарний центр запустив цілодобову гарячу лінію. Зателефонувавши за безоплатним номером 0 800 33 92 91 можна отримати усю інформацію.
Цілодобова робота гарячої лінії та забезпечення безоплатної евакуації на Харківщині стали можливими завдяки підтримці міжнародної гуманітарної організації CARE у межах проєкту «Швидке реагування на сході та півдні України, який працює уже майже пів року.
За цей час оператори гарячої лінії опрацювали 6509 дзвінків, а команди евакуаційників вивезли з небезпечних локацій 1569 людей, 325 з яких — то діти до 18 років.
«Люди, що бажають виїхати з небезпечних населених пунктів, можуть цілодобово звертатися до нас із запитом на евакуацію та залишати заявки», — розповідає керівник відділу безпеки та евакуації Координаційного гуманітарного центру Олег Іванов.
Оператори уточнюють усі деталі щодо локації та умов та відповідають на усі можливі запитання від користувачів послуги. Далі волонтери планують виїзд. Іноді евакуації передує ознайомчий візит, а іноді команда одразу вивозить людину з ризикованої зони. Це залежить від стану здоров’я людини та безпекової ситуації в регіоні.
Потім евакуйовані люди проходять перевірку документів у центрі реєстрації евакуйованих осіб і за потреби отримують поселення у доступних в регіоні безкоштовних прихистках. Якщо людина їде до рідних або вже має місце проживання у Харкові, то з пункту реєстрації її відвозять за вказаною адресою на території обласного центру.
Робота оператора гарячої лінії дозволяє дуже чітко уточнити усі деталі та раціонально спланувати увесь процес, щоб заощадити ресурс екіпажів та забезпечити максимально комфортний процес евакуації для самих людей.
Відразу після прибуття на пункт реєстрації, евакуйованим особам пропонують тимчасове житло в гуртожитках харківських вишів. На пункті реєстрації, людина може проживати декілька днів, поки не визначиться сама — залишитися в Харкові чи виїхати в інший регіон, наприклад до родичів. Якщо таких немає, але евакуйована родина боїться залишатися в Харкові й бажає покинути територію області, працівники соціальних служб допомагають їй із пошуком тимчасового житла в інших регіонах і побудовою маршруту виїзду.
Після звернення на гарячу лінію з евакуації, люди можуть отримати повний супровід та не залишитеся наодинці зі своєю бідою. Координаційний гуманітарний центр подбає про те, щоб евакуйовані отримали продовольчу, психологічну допомогу та іншу необхідну підтримку.
- Безоплатний номер гарячої лінії для звернень населення для евакуації: 0 800 33 92 91.
На цю тему
З небезпечних районів Харківщини евакуювали 111 дітей з родинами. Станом на 2 травня з населених пунктів Богодухівського, Ізюмського та Харківського районів евакуювали понад 100 дітей.