Сьогодні, 20 грудня, на позачерговій сесії Харківської міськради було ухвалено рішення, згідно з яким, двоє депутатів достроково припинили свої повноваження.
Про це повідомили в пресслужбі Харківської міської ради.
Мова йде про Ігоря Аріха та Альону Агеєнко. Як зазначається, обидва депутати подали особисті заяви на «вихід» з органу місцевого самоврядування.
В пресслужбі додали, що Аріх був головою постійної комісії з питань транспорту та зв’язку, а Агеєнко — членом постійної комісії з питань містобудування, архітектури та земельних відносин.
Ігор Аріх
Народився 1969 року в Харкові. Має дві вищі освіти. За першою — інженер-електромеханік. Другу освіту здобув в 2014 році за спеціальністю «Державне управління».
Тричі був депутатом Харківської міськради. Вперше це сталося в 2010 році, коли Аріх балотувався від правлячої на той час в Україні «Партії регіонів».
В 2015 році увійшов до складу місцевого парламенту від партії «Відродження», а в 2020 намагався «пройти» від «Блоку Кернеса — Успішний Харків». Однак зайняти місце в міськраді чинного 7 скликання вдалося через фракцію у «Відродженні».
За періоди свого перебування в міськраді Аріх двічі був фігурантом антикорупційних розслідувань: перше пов’язано з незадекларованим бізнесом в анексованому Росією Криму, а друге — з так званою кооперативною «схемою Добкіна-Кернеса», яка полягала в передачі земельних ресурсів у користування або власність з порушенням процедури.
Також депутат був двічі помічений в «гречкосійстві» (див. фото 1 та фото 2).
Крім цього, Аріх працює головою наглядової ради товариства з обмеженою відповідальністю «Автоком», яке фігурувало в кримінальній судовій справі за несплату податків.
Альона Агеєнко
Народилася в 1994 році. Депутаткою Харківської міськради стала в 2020 році від «Опозиційної платформи — За життя».
За даними, отриманими за 2021 рік, Агеєнко посіла друге місце в «антирейтингу» прогульників. Так, депутатка пропустила 38% засідань комісій та 43% сесій міськради.
Як зазначається, в 2019 році Агеєнко стала власницею ТОВ у сфері готельного бізнесу «Дубрава Парк», яке наразі знаходиться в стані припинення юридичного статусу.
Також проти ТОВ порушувалася кримінальна справа за статтями «Самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво» та «Заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство)».
Читайте також
- Майже 4 мільйони гривень на банківських рахунках: що відомо про нову депутатку в Харкові