У Харкові до Будинку рад сьогодні, 1 березня, люди прийшли вшанувати пам’ять загиблих військових та волонтерів, які знаходилися поруч із будівлею ОДА під час російського удару.
Унаслідок російської атаки двома крилатими ракетами у 2022 році загинуло щонайменше 44 людини та ще 35 були поранені. Серед них були військові, волонтери та тероборонівці. У пам’ять про загиблих жителі міста приносять квіти до будівлі адміністрації.
Серед них прийшла Тетяна, мати Олександра, який загинув тут два роки тому. Хлопцю було 24 роки, він із підрозділу «Kraken».
— Я знайшла його лише на четверту добу, коли горіла будівля, — розповідає жінка. — Досі не можу змиритися з тим, скільки життів тоді забрала ракета.
Тетяна розповідає, що її лише за кілька днів до початку повномасштабного вторгнення повернувся з Європи. Він був дипломований економіст підприємства, усе життя займався спортом — бойовим самбо, бав багато нагород. Завжди був за вільну та незалежну Україну.
Олександра поховали на Алеї Слави на кладовищі № 18 в Харкові.
1 березня 2022 року близько 8 ранку російські військові влучили двома ракетами по будівлі адміністрації. Стріляли з Бєлгорода, зі стратегічного бомбардувальника-ракетоносця Ту-22, який випустив по Харкову 16 ракет.
У цей же день у цьому ж місті опинився Олександр, який був рятувальником, розповідає його двоюрідний брат Максим.
Олександру був 41 рік, він капітан ДСНС, уже був на пенсії, однак із початку повномасштабного вторгнення він пішов добровольцем аби захищати власну країну. Йому дали на навчання 30 людей. 1 березня він мав зі своїм підопічними їхати на навчання, пояснює його брат Максим.
— Коли стався перший вибух, він [Олександр — ред.] почав телефонувати, що необхідно збирати речі та евакуйовуватися. Його хлопці встигли вийти, а він побіг попереджати інших. Так його застала в цьому будинку ракета, — ділиться Максим.
Його дістали одним і з перших з-під завалів ще живим, але в тяжкому стані. Олександра доставили до лікарні та боролися за його життя ще добу, однак врятувати не вдалося.
— Коли тільки пішли чутки про війну, він одразу сказав, що залишиться тут обороняти країну. Так він 20 років присвятив місту, щоб рятувати людей, як працівник ДСНС, а потім пішов захищати країну як доброволець.
Нагадаємо, що харків’янина, який навів ракету на держадміністрацію засудили до довічного позбавлення волі з конфіскацією майна.
Читайте також
- На Харківщині загинуло 2429 людей із початку повномасштабного вторгнення.