12 травня у Харкові провели майстер-клас із малювання на честь загиблого на війні Олександра Поддубного з позивним «Француз». Захід організувала донька військового – Дарина. Журналісти Ґвара Медіа відвідали захід та разом з учасниками створили художні роботи. Детальніше дивіться та читайте у фоторепортажі.
Захід приурочений до пів року з моменту загибелі Олександра. Він долучився до війська після початку повномасштабного вторгнення. У цивільному житті дуже любив малювати, розповідає донька військового.
«Батько долучився до війська від початку повномасштабного вторгнення спочатку був зв’язківцем, а потім його перевели в піхоту, де він і був до останнього дня. Він завжди любив малювати. Купляв собі професійні олівці, вчився їх точити правильно по відео на Ютубі. Але він був дуже критичний до себе, і скоріше за все, викинув усі малюнки. Але він малював часто – це замальовки у зошитах, на папері. Його батьки кажуть, що йому завжди це подобалось», – розповідає донька загиблого.
Майстер-клас проводили професійні художниці. За основу вирішили обрати малюнок ока, оскільки Олександр часто їх малював. Дарина також принесла шеврони, бойовий ніж батька, його фото та зошити з зарисовками.
Ідея організувати такий майстер-клас, розповідає Дарина, виникла саме завдяки цьому зошиту.
Кожен з учасників мав можливість обрати інструменти для роботи та створити унікальний малюнок ока за підказками художниць.
Марія, одна з учасниць заходу, розповіла, що з Дариною познайомилася у грудні 2024. Тоді вона почала долучатися до акції «Вшануй», яку організовує дівчина.
«Це було після загибелі мого чоловіка у грудні 2024 року. Мені дуже потрібно було на чомусь зосередитись і я прийшла. Дарина зразу оточила мене підтримкою. Вона неймовірна і я впевнена, що це одна з заслуг її батька. Сумно, що в нас такі події відбувають через чиюсь смерть, але це було дуже підтримуючим і цікавим. Я, як дружина загиблого, можу на 100% підтвердити, що трохи забула про те, в чому постійно варюсь», — поділилася вона.
Найяскравіший спогад про батька
Під час вступного слова Дарина згадала зокрема історію про батька, яка найбільше закарбувалася в її пам’яті.
«Ми гостювали у моєї тітки, я була маленька і не мала чим гратися. І мене посадили за такий старий “пузатий” комп’ютер, відкрили Paint і я там малювала сонечко в куточку. Потім прийшов тато і запропонував мені перемалювати сонечко. Він зробив сонечко з “дулею”. Мені це так запам’яталося, бо я була така здивована, що сонце показує “дулю”», – розповіла вона.
Олександр Поддубний
Чоловік народився 14 жовтня 1971 у Харкові. Навчався у школі №58, а потім у Харківському Політехнічному Інституті. звідки був відрахований. Після закінчення війни мріяв відкрити власний бізнес.
З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну чоловік долучився до самооборони Люботина на Харківщині. У 2022 році вирішив закінчити навчання в університеті та вступив на спеціальність “Прикладна механіка!. Закінчив навчання у червні 2023 роту та долучився до Збройних Сил України.
Виконував завдання на Харківському та Донецькому напрямках як зв’язківець, а восени 2024 року став командиром третього піхотного відділення першого піхотного взводу третьої піхотної роти піхотного батальйону.
Загинув 12 листопада 2024 року у 53 роки поблизу Мирнограду Покровського району Донецької області внаслідок мінометного обстрілу.
Похований на Алеї Слави 18 міському кладовищі у Харкові. У військового залишилась дружина Світлана, донька Дарина, батьки та сестра.
Читайте також
- Після понад року полону і кількох місяців реабілітації до Харкова повернувся військовий Вячеслав Кутʼїн — фото.
