28 січня 2025 року транспортна компанія Барселони передала 16 автобусів та одну вантажівку чотирьом неприбутковим організаціям. 12 з них пообіцяли направити в Україну. Комунальне підприємство «Салтівське трамвайне Депо» у квітні прийняли на кордоні шість з таких автобусів.
Про це стало відомо з відповіді на запит Ґвара Медіа.
Так, 17 квітня цього року підприємство на українсько-польському кордоні отримали п’ять автобусів марки MAN А22 2009 року випуску та один автобус марки Mercedes Benz 2006 року.
Вони розраховані на понад 80 пасажирів та понад 15 років виконували функції громадського транспорту у Барселоні та її околицях, повідомляє Генеральне консульство України в Барселоні.
«Їхнє завдання – забезпечувати мобільність постраждалих від війни громадян, особливо в зонах, де інфраструктура була зруйнована. Ці автобуси дозволять дітям і молоді дістатися навчальних закладів, допоможуть транспортувати людей із небезпечних регіонів у безпечніші місця, перевозитимуть поранених, а також забезпечуватимуть транспортні послуги у великих містах», – ідеться в повідомленні.
У Салтівському трамвайному депо додали, що автобуси вже оглянули та прийняли водії підприємства. Їх стан задовільний.
«Стан автобусів цілком задовільний, технічно справний, що доводить супровідна документація про проведені технічні огляди, факт прибуття на українсько-польській пункт пропуску власним ходом та подальший шлях до Харкова. Зараз автобуси готуються до проведення державної реєстрації, оформлення дозвільних документів та проходять технічне обслуговування, щоб безпечно та у відповідності до чинного законодавства України забезпечити транспортне обслуговування м. Харкова», – повідомили у відповіді на запит.
Нагадаємо, Харківська обласна військова адміністрація планує до жовтня придбати два шкільних автобуси з місцями для людей з інвалідністю. На них виділили сім мільйонів 720 тисяч гривень.
Читайте також
- Всупереч ризикам: як ветерани ведуть бізнес у прифронтовому Харкові.
- Нещодавно російська пропаганда поширила інформацію, нібито Барселона передала Харкову не просто вживані, а «утоплені» автобуси, які є «металобрухтом». Чи дійсно це так — з’ясовували наші фактчекери.
- Триває дезінформаційна кампанія російської пропаганди, спрямована на дискредитацію ініціативи Міністерства оборони України «Контракт 18-24». Раніше наша редакція вже спростовувала декілька фейків стосовно цієї ініціативи (1, 2, 3). Цього разу мережею активно поширилося фото сітілайта, на якому розміщено нібито рекламу, що закликає долучатися до ЗСУ дівчат, мотивуючи їх грошовою винагородою «конвертованою у роли». Чи дійсно це так — далі в нашому матеріалі.
