До Державного бюджету України надійшли кошти від управління Сахалінського газового родовища у розмірі 56 704 666,19 гривні. Це вже третє масштабне надходження від управління активами Сахалінського родовища.

Про це повідомляє Національне агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА).

Зазначається, що кошти надійшли відповідно до умов договору управління з ПАТ «УКРНАФТА». Документ передбачає, що 90% прибутку від експлуатації арештованих корпоративних прав у статутному капіталі ПрАТ «ВК “Укрнафтобуріння”» перераховується до держбюджету.

Так, це вже третє масштабне надходження від управління активами Сахалінського родовища:

  • Липень 2024 року – 747,7 мільйона гривень;
  • Травень 2025 року – 1,074 мільйона гривень; 
  • Липень 2025 року  – 56,7 мільйона гривень.

Загальна сума надходжень від Сахалінського родовища вже складає 1,878 мільярда гривень.

Чому це важливо

Сахалінське родовище знаходиться неподалік від Краснокутська на Харківщині та експлуатується з 1984 року.

Це один з найбільших майданчиків вуглеводнів в Україні, який може давати країні 1 мільярд кубометрів газу щороку. Доведені запаси Сахалінського родовища – близько 15 мільярдів кубометрів газу, 1,7 мільйона тонн газового конденсату та приблизно стільки ж нафти. Однак з грудня 2023 року по серпень 2024 року родовище не працювало. Водночас для розблокування роботи родовища народні депутати подали законопроєкт. Однак пізніше члени профільного комітету з питань екологічної політики та природокористування подали ще один – альтернативний.

Що дає родовище країні та громаді і які можливі причини зупинки видобутку, дізнавались журналісти Цензор.НЕТ та Ґвара Медіа у матеріалі.

Читайте також