Чотири театри Харкова отримали статус критично важливих установ на період воєнного стану.
Про це повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації.
Так, театри зможуть забронювати ключових працівників та отримати підтримку в складних умовах. У ХОВА додали, що кожне звернення розглянули з урахуванням конкретних стратегій розвитку, репетиційних і гастрольних графіків театрів.
До переліку увійшли:
- ОКЗ «Харківський академічний театр музичної комедії»
- ОКЗ «Харківський театр для дітей та юнацтва»
- ОКП «Харківський державний академічний театр ляльок ім. В.А. Афанасьєва»
- КЗ «Харківський академічний драматичний театр ім. Г.Ф. Квітки-Основ’яненка» ХОР
Контекст
Напередодні актори Київського академічного театру драми й комедії на Лівому березі Дніпра звернулися до очільника харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова з вимогою збільшити фінансування харківським театрам.
«Ми звертаємося до очільника Харківської обласної військової державної адміністрації пана Синєгубова через складну економічну ситуацію, викликаною повномасштабною війною, через яку театри Харкова опинилися на межі виживання», — зазначила народна артистка України та керівниця театру Олеся Жураківська.
Актори також додали, що недостатнє фінансування театрів Харкова унеможливлює не лише реалізацію мистецьких проєктів, але й забезпечення базових потреб, таких як виплати заробітної плати, оплати комунальних послуг, збереження майна та технічного обладнання.
Крім того, 28 квітня заслужений артист України Олег Стефан повідомив, що в січні 2025 року театри Харкова подали документи на отримання статусу критичної інфраструктури, але відповіді так й не отримали. Артист також заявив, що вже тривалий час спостерігає за неприпустимим ставленням влади до театрів Харкова, та що його колеги перебувають в умовах виживання.
Пізніше Олег Синєгубов зазначив, що бронювання працівників театрів наразі проводиться в односторонньому порядку і, на його думку, з боку театрів мають бути теж певні дії.
«Тобто театри мають відповідати юридичним вимогам щодо бронювання. Ну і плюс є вимоги від обласної ради, в тому числі щодо правил функціонування театрів. Однак робота йде постійно — проводяться спільні комісії з обласними радами. Тому результати вже є», — додав начальник ОВА.
При цьому, на питання від журналістки Ґвари про те, яких саме результатів наразі вдалося досягти, він відповів, що потрібно розбиратися по кожному театру індивідуально. Детальніше читайте за посиланням.
Читайте також
- Через війну драмтеатр у Харкові обмежив кількість місць для глядачів: це вплинуло на матеріальний стан.
