Серед 103 українських захисників, які повернулися з російського полону додому 14 вересня, — 4 жителі Харківщини.

Про це повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

«За попередньою інформацією, четверо — жителі Харківщини. Троє захисників із Харкова, один — із Золочівської громади. Два бійці із бригади “Азов” та двоє зі спецпідрозділу “Kraken”», — сказав Синєгубов.

Засновник спецпідрозділу «Kraken» Костянтин Немічев прокоментував, що один із військових потрапив до полону ще в травні 2022, а інший у — липні 2022.

Це друга частина обміну полоненими, який розпочався вчора. Українців обміняли на 103 російських військових.

За даними Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, серед звільнених цього разу 38 нацгвардійців. Воїнів ЗСУ вдалося повернути 28: серед них двоє зі спецпідрозділу «Кракен», двоє — з Міжнародного легіону, троє із Сил спеціальних операцій, один — із Сил територіальної оборони.

Також повертаються додому вісім прикордонників, четверо поліцейських, двадцять один військовий моряк, троє представників Державної спеціальної служби транспорту, один — Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Звільнені військовополонені / Фото: t.me/Koord_shtab

Звільнені військовослужбовці брали участь у захисті від російських окупантів міста Маріуполя — 69 осіб (у тому числі оборонці «Азовсталі» — 31 особа), Донеччини, Луганщини, запорізького, херсонського, харківського та київського напрямків. Серед них також є двоє охоронців ЧАЕС, зазначили в Координаційному штабі.

Сьогодні вдалось повернути з російського полону 23 воїнів бригади НГУ «Азов», повідомила керівниця патронатної служби бригади Олена Толкачова.

Звільнені військовополонені / Фото: t.me/Koord_shtab

«Більшість зазнала важких травм чи поранень, мають серйозні захворювання, потребують негайної медичної допомоги. Україна тривалий час проводила роботу, аби організувати повернення цих наших співгромадян», — додали в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

Усі звільнені з російського полону пройдуть медичний огляд, отримають можливість фізичної та психологічної реабілітації, а також належні виплати за весь час перебування в неволі та реінтегруються в суспільство.

Читайте також

  • Відбувся черговий обмін полоненими: до України повернулося 49 громадян, серед яких 15 «азовців»