З міркувань безпеки після початку повномасштабного вторгнення всі спектаклі Харківського драматичного театру імені Квітки-Основ’яненка проводяться виключно в спеціально обладнаних місцях, що змусило театр обмежити кількість місць для глядачів на виставах.

Про це розповів директор Харківського академічного драматичного театру Олег Яцина в інтервʼю для Ґвара Медіа. 

Він пояснив, що у мирні часи можна було використовувати зали театру на 500 місць, але зараз тільки 80 глядачів можуть подивитися виставу у безпечному для цього місці. І це, за його словами, суттєво вплинуло на доходи театру. 

«Стовідсоткового фінансування в нас немає і ми змушені втягнутися в наявні рамки. Але війна є війна … І ми намагаємося вижити та шукаємо шляхи, як підлаштуватися. Наприклад, у нас немає змоги купляти щось незвичайне для реквізиту. Тому по можливості стараємося використовувати старий інвентар», — розповів Олег Яцина.

Він також додав, що викликом стало й те, що деяких співробітників призвали до лав Збройних Сил України, і одна людина загинула. «Все це на нас відбивається», — сказав Яцина.

Але також додав, що допомогою стало рішення міськради списати витрати театру на комунальні послуги за 2024 рік. За словами Яцини, тільки опалення вартувало 1,5 мільйона євро, а це великі для театру кошти, адже вони заробляють трохи понад 2 мільйони. 

Крім того, директор театру розповів про проблеми з рекламою діяльності театр.

«На наші зарплати взяти SMMника або іншу людину, яка потужно працює в цьому напрямку, практично неможливо. Тому що ми отримуємо “мінімалку”. Ми пробували продзвонювати таких людей. Але вони знають наші зарплати і кажуть “Це нецікаво”. У нас проблема з рекламою, з фахівцями, які б просували продукцію. Це ми вчимося робити. Намагаємося вийти з ситуації», — пояснив директор театру.

Однак він сказав, що рекламний складник театру може підсилити ідея, яка нещодавно вже обговорювалася в обласній раді щодо створення мобільного додатку з усіма культурними заходами Харкова.

Разом з тим культурна сфера сама по собі є збитковою та потребує зовнішнього фінансування, зазначив Яцина.

«І його [театр — ред.] все одно треба фінансувати, а держава — це якраз та структура, яка може це зробити. Яка збирає податки та направляє їх на ті галузі, які є пріоритетами й необхідними», — також пояснив Яцина. 

Нагадаємо, раніше Харківський драматичний театр мав ім’я Олександра Пушкіна і називався російським, однак протягом останніх років він пройшов деколонізацію та відмовився від усього російського. Сьогоднішній директор драмтеатру Олег Яцина прийшов на свою посаду у жовтні 2023 року. Тоді ж і висунув ідею присвоїти театру ім’я Квітки-Основ’яненка. За його словами, з того часу у театрі практично з нуля створили новий репертуар, відкинувши те, що було в минулому, тож наразі є понад 10 нових вистав, а зі 177 людей по штату залишилось близько 80, тобто трохи менше половини. »Але це люди, які є патріотами, які люблять театр», — додав директор. Більше про зміни театру з початку повномасштабного вторгнення — у матеріалі Ґвари.

Читайте також