Сьогодні, 25 вересня, керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов нагородив учасників операції зі звільнення Вовчанського агрегатного заводу, що на Харківщині.
Про це повідомили у пресслужбі ГУР МО.
Зазначається, начальник воєнної розвідки нагородив бійців підрозділів «Стугна», «Парагон», «Юнгер» та «РДК», що у складі спецпідрозділу «Тимур» ГУР МО, які брали безпосередню участь в операції зі звільнення об’єкта. Всі вони отримали медалі «За бойові заслуги».
«Мужність та героїзм, який ви проявили на цьому завданні заслуговують найвищих оцінок. Подібних операцій іще не було в нашій історії», — сказав Буданов.
Більше про це
Вчора, 24 вересня, підрозділи Головного управління розвідки звільнили від росіян Вовчанський агрегатний завод. Операцію здійснили спеціальні групи ГУР: «Стугна», «Парагон», «Юнгер», БДК, «Терор».
За даними управління, бійці ГУР систематично зачищали будівлю заводу та постійно вступали в контактні бої з російськими військовими. В окремих випадках українські спецпризначенці вступали з росіянами у рукопашний бій.
Окрім того, російські війська застосовували проти українських розвідників артилерію, ударні дрони-камікадзе, КАБи та важкі вогнеметні системи «Солнцепьок».
«Попри шалений опір ворога, бійцям ГУР МОУ вдалося знищити противника, взяти полонених та поповнити обмінний фонд. Територію агрегатного заводу передано під контроль ЗСУ після зачистки усіх 30 будівель об’єкту», – написали в ГУР.
Нагадаємо, армія РФ захопила Вовчанський агрегатний завод ще на початку травневого наступу на півночі Харківщини невеликою групою. Потім завод опинився в оточенні і весь цей час на ньому залишалися російські сили. Про це в коментарі Ґвара Медіа повідомив речник ОТУ «Харків» Віталій Саранцев.
Читайте також
- Під час окупації півночі Харківської області у 2022 році, окупанти облаштували катівню на агрегатному заводі у Вовчанську, де утримували й допитували місцевих мешканців. Команда Ґвара Медіа зібрала свідчення воєнних злочинів російської армії.
- На заводі у Вовчанську взято в полон близько 20 росіян — ГУР.