Харківщина вважається однієї із найбільш замінованих областей України – близько 40% території забруднені вибухонебезпечними предметами, з яких понад 574 тисячі гектарів – сільгоспугіддя.

Про це повідомили в Харківській обласній військовій адміністрації.

Враховуючи такі обсяги робіт, на території Харківської області збільшується кількість машин механізованого розмінування, що має пришвидшити темпи розмінування області.

«На даний час підрозділи ДСНС запустили 8 машин механізованого розмінування. Також до кінця квітня передбачається збільшення кількості піротехнічних розрахунків до 40», — повідомив начальник загону гуманітарного розмінування та піротехнічних робіт міжрегіонального Центру гуманітарного розмінування та швидкого реагування ДСНС України Ігор Овчарук. 

Водночас у коментарі Ґварі він також додав, що темпи розмінування залежать від погодних умов.

«Наприклад, днями на Миколаївщині вимушено зупинили процес розмінування, бо випало до 20 сантиметрів снігу, а розміновувати за таких умов неможливо. Крім того, на деяких частинах Харківщини були дощі, які дещо призупинили машини з розмінування, процес уповільнився. Але ми вже його відновлюємо», — сказав фахівець.

Крім того, координатор Центру координації протимінної діяльності при Харківській ОВА Данило Кислий розповів, що наразі на Харківщині є 40 000 гектарів земель, які потребують нетехнічного обстеження, а нові заявки від господарств області надходять щодня.

Раніше перша віцепрем’єр-міністерка — міністерки економіки України Юлія Свириденко розповідала, що загалом Україна — найбільш забруднена мінами країна світу. А 139 тисяч квадратних кілометрів залишаються потенційно замінованими, дві третини з них — родючі сільськогосподарські землі.

Мета уряду, за її словами, — повернути 80% потенційно забруднених територій до продуктивного використання впродовж наступного десятиліття. Тож у держбюджеті на 2025 рік передбачено 1 мільярд гривень на програму компенсації за розмінування аграрних земель.

Нагадаємо, 12 квітня у Харкові пройшов майстерклас із випікання великодніх пасок, особливим інгредієнтом яких стало борошно пшениці, вирощеної на полях, які нещодавно були розміновані на території деокупованої Херсонщини, а також Миколаївщини. Чому це важливо саме для Харківщини — Ґвара розповіла та показала у репортажі.

Читайте також