На початку січня 2025 року близько 30 тисяч евакуйованих жителів прифронтових територій відвідали Куп‘янський, Курилівський, Вовчанський та Липецький хаби у Харкові.

Про це в ефірі «Єдиних новин» повідомив керівник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

Він зазначив, що переселенці отримали медичну, матеріальну, юридичну підтримку, а також продуктові та гігієнічні набори.

‎«Це ті місця, де люди можуть отримати всю необхідну допомогу. Вони працюють за принципом ЦНАПів. Тобто переселенці мають можливість отримувати там відповідні послуги‎», – додав очільник ОВА.

Крім цього, в хабах люди можуть також оформити документи для виплат, в тому числі ВПО тощо. Ті, хто виїхав за межі області, можуть звернутися в «Мобільні хаби Харківщини». Наразі вони працюють у Полтавській, Дніпропетровській, Львівській, Івано-Франківській областях та в місті Київ.

Синєгубов також зауважив, що російська армія не припиняє обстріл цивільного населення на Харківщині.

‎«Основні удари припадають на цивільну інфраструктуру Харківського, Богодухівського, Купʼянського, Ізюмського районів. У таких умовах не припиняється міграція цивільного населення в області та за її межами‎», – йдеться у повідомленні. 

Куди звертатися з питань евакуації

  • 0 800 339 291 — безкоштовна цілодобова гаряча лінія з питань евакуації благодійної організації «Координаційний гуманітарний центр» Харківської області;
  • 093 177 64 58 — громадська організація «Helping to Leave»;
  • 102 — поліція.

Контактний номер ХАБу – +380996487539.

Нагадаємо, що наразі у Харківській області нараховується приблизно 530 000 внутрішньо переміщених осіб, з них 200 000 проживають у місті Харкові.

Керівник ОВА Олег Синєгубов зазначив, що це ті люди, які виїжджали у 2022 році з Куп’янського й Ізюмського напрямків, також з Луганської та Донецької області. Втім, з травня 2024 року з півночі Харківської області було евакуйовано понад 20 000 цивільного населення, з них більше ніж 3 000 – це діти. Наразі відомо, що приблизно 10 тисяч людей залишаються проживати у Харкові, інші – або покинули Харківщину, або розселилися на більш безпечній території області.

Читайте також

  • Мобільні хаби для переселенців з Харківщини працюють у пʼяти інших областях України.
  • Понад 25 тисяч жителів з прифронтових територій Харківщини звернулися у Центри підтримки.