Приблизно 31,3% українців вважають, що найкращою гарантією безпеки України є розробка державою ядерної зброї, а 29,3%, що поступовий вступ до НАТО.
Про це стало відомо з результатів опитування «Зовнішня політика і безпека. Настрої українського суспільства», проведеного на замовлення Центру «Нова Європа».
Інші варіанти гарантування безпеки є менш популярними серед українців. Так, в ефективність оборонного союзу зі США вірить 11,2%, покладатися на миротворців ООН готові 8,9% українців, а в ефективність військ європейських країн на території України вірить ще менше опитуваних – лише 6,4%.
Втім, українці упродовж останніх років головні безпекові сподівання повʼязували насамперед зі Збройними Силами України, а потім уже з партнерськими можливостями.
«Майже однаковий показник щодо розробки української ядерної зброї й членства в НАТО може демонструвати боротьбу двох головних підходів – між суверенізованим підходом щодо посилення безпеки та вірою в колективну оборону», – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, що 64,1% українців погоджуються з тезою, що на переговори з Росією йти не варто, якщо Україна не отримає реальних безпекових гарантій зі сторони Заходу.
Близько 30% опитаних вважають, що переговори з РФ потрібні, оскільки в України, на їхню думку, немає ресурсів для війни на виснаження.
Читайте також
- Понад 70% українців вважають, що потрібно відвоювати всі окуповані території — опитування.