Попри активний розвиток технологій на основі штучного інтелекту, їх використання серед українців залишається обмеженим. Так, 64% населення не використовують ШІ взагалі.
Про це стало відомо з результатів опитування Київського міжнародного інституту соціології.
З тих, хто не використовує штучний інтелект: 12% уперше чують і не знають, що таке ШІ, 52% знають про ШІ, але жодного разу ним не користувалися. Ще 9% опитаних пробували користуватися ШІ, але не впровадили його у повсякденне життя.
Однак лише 26% опитаних українців мають досвід практичного використання ШІ, з них: 9% нерегулярних користувачів (кілька разів на місяць чи рідше), 17% – регулярних користувачів (12% – щодня або майже щодня та 5% – кілька разів на тиждень).
«Ці цифри свідчать про високий рівень обізнаності про ШІ (88%), але водночас і про значний розрив між знанням і практикою. Лише кожен восьмий українець активно інтегрував ШІ у своє повсякденне життя, а частка регулярних користувачів (щонайменше раз на тиждень) становить 17%», – йдеться у повідомленні.
Також стало відомо, що найактивніші користувачі штучним інтелектом – молодь від 18 до 29 років (54%). У категорії 30-44 років цей показник становить лише 21%, а серед людей віком від 60 років – лише 4%. Зазначається, що це може свідчити про суттєвий цифровий розрив між поколіннями.
Крім цього, уточнюється, що чоловіки суттєво частіше користуються ШІ – серед них 23% регулярних користувачів, а серед жінок – лише 13%.
Читайте також
- Як людство впроваджує штучний інтелект: результати 2024 року.
