В Україні з початку року зафіксовано 2710 пожеж. Більшість із них спричинені неправильним використанням альтернативних засобів обігріву та освітлення.
За даними Міністерства охорони здоров’я України, у 2022 році в період із листопада по грудень було 868 випадків отруєння чадним газом, з них 215 постраждалих — діти.
Саме тому ДСНС та ЮНІСЕФ впроваджують інформаційну кампанію «Безпека вдома під час війни».
Вона допоможе підвищити обізнаність українців як безпечно користуватися генераторами, газовими пальниками, системою пічного опалення та свічками в разі відсутності електроенергії та тепла.
Креативну частину інформаційної кампанії допомагає розробляти консалтингова агенція One Health.
Правила роботи з генераторами, газовими пальниками, системою пічного опалення та свічками українці почують по радіо, у телеефірах, інтернеті, а також у під’їздах будинків, ліфтах та на рекламних банерах.
Окремо розробники готують матеріали для дітей, щоб малеча змогла засвоїти правила безпеки вдома під час війни та заохочуватимуть їх ділитися отриманими знаннями зі своїми батьками.
Як правильно користуватися альтернативними засобами обігріву та освітлення?
- Генератор виділяє чадний газ, тому має розміщуватися лише на вулиці, на відстані щонайменше 6 метрів від вікон та дверей;
- Туристичні пальники також небезпечні для використання вдома. Тому їх треба вмикати лише надворі або у вентильованому приміщенні. Газові пальники призначені для розігріву їжі в невеликому посуді. Гріти щось довго — небезпечно;
- Пере початком користування пічку, необхідно перевірити її на наявність тріщин та чи прочищений димохід;
- Свічка має стояти на стійкій поверхні якомога далі від легкозаймистих матеріалів;
- Одночасно вмикати всі прилади вдома небезпечно — це може перевантажити електромережу.
Нещодавно гурт ТНМК представили пісню про мінну безпеку. Це соціально важливий проєкт, покликаний розповісти українцям про вибухонебезпечні предмети.
Дотримуйтесь правил безпеки та підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.