13 грудня без торгів завершився тендер на будівництво меморіального кладовища для військових у Лозовій. Пропозицію єдиної компанії-учасника «Автошлях 2020» розглянули, однак договір поки не уклали.
Відповідну інформацію оприлюднили журналісти Ґвара Медіа з посиланням на документацію до цієї закупівлі на Prozorro.
Зазначається, організатором цієї закупівлі є управління житлово-комунального господарства та будівництва Лозівської міськради, що на Харківщині. А гроші на неї виділили з місцевого бюджету.
Водночас це не перша така закупівля, однак попередню аналогічного змісту скасували ще 27 листопада начебто через відсутність пропозицій, йдеться на Prozzoro.
На противагу цьому, інформація з самого протоколу проведення тендеру свідчить: міськраду не влаштували документи, подані київською компанією «Дер Бау» з пропозицією побудувати кладовище за 21,5 мільйона гривень та фастівською «Автошлях 2020», яка погодилася виконати роботи за 21,7 мільйона гривень.
«Причини відмови дивіться на Prozorro, там все написано. Але можу точно сказати, одна з фірм взагалі була “ліва” [“Дер Бау” була зареєстрована у 2023 році й має 50 видів діяльності одночасно — ред.]. А друга [“Автошлях 2020” — ред.] неправильно подала документацію», — сказав Пономар.
Однак повертаючись до нового тендеру на будівництво меморіального кладовища, єдиною компанією, яка на нього подалася стала «Автошлях 2020», пропозицію якої раніше уже відхили у міськраді. Ґвара Медіа продовжує слідкувати за цим процесом, невдовзі стане відомо, чи укладуть все ж таки договір з цією компанією.
Більше про будівництво меморіального кладовища в Лозовій
На тлі активних обговорень потреби меморіалізації памʼяті в Україні, зокрема, гідного вшанування полеглих військових, у Лозовій вже два роки реалізовують план зі зведення меморіального кладовища для загиблих воїнів.
У міськраді кажуть, хочуть зробити, «як на Марсовому полі у Львові». Для цього навіть їздили туди та проводили консультації.
За словами координатора ініціативи, секретаря Лозівської міськради Юрія Кушніра найважче було узгодити план будівництва з рідними полеглих військових. Однак врешті їм вдалося продумати все: від стоянки та озеленення території до вигляду самих памʼятників, які затверджували разом з рідними полеглих під час зустрічей у рамках робочих груп з вшанування загиблих. На розробку лише плану будівництва витратили понад 300 тисяч гривень ще у 2023 році. Водночас ще понад 10 мільйонів заклали на придбання памʼятників, саме у цій закупівлі журналісти Ґвара Медіа знайшли ймовірну переплати у щонайменше пʼять мільйонів гривень. Детальніше про це розповідаємо у розслідуванні.
Читайте також
- «Ми повинні боротись до останнього»: як родичі зниклих безвісти та полонених військових обʼєднуються в пошуках.