У Харкові 61-річному чоловіку та його 29-річному сину оголошено підозру в шахрайській схемі уникнення мобілізації військовозобов’язаним чоловікам.
Про це повідомила Харківська обласна прокуратура.
За даними слідства, 61-річний чоловік та його син, який працює в Харкові лікарем-офтальмологом та є членом постійно діючої військово-лікарської комісії РТЦК та СП, організували «схему» заробітку грошей.
«Батько «рекомендував» своїм знайомим сина як перевірену особу, яка має «вплив та службові звʼязки» для уникнення мобілізації. Надалі клієнти приходили на «прийом», отримували за сприяння сина-лікаря необхідну медичну документацію про «важкі діагнози»», — йдеться в повідомленні.
Ці документи відправляли до військкомату з позначкою «непридатний до служби» через «погане» здоров’я. Так чоловіків списували з військового обліку, зазначили в прокуратурі. Така процедура обходилася чоловікам близько 4000 доларів. Працювала родина за передоплатою: клієнти мали передати завдаток у розмірі 40 000 грн, а потім ще 2600 доларів.
Прокуратура оголосила підозру батькові в одержанні неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування, поєднаного з вимаганням такої вигоди (ч. 3 ст. 369–2 КК України), а також його 29-річному сину — у пособництві цьому злочину (ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 369–2 КК України). Чоловікам загрожує позбавлення волі до восьми років із конфіскацією майна.
Нагадаємо, відповідно до Законів України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», «Про військовий обов’язок і військову службу» громадяни, які ухиляються від призову за мобілізацією, від військового обліку несуть адміністративну та кримінальну відповідальність згідно із законодавством. Відповідальність залежить від скоєного правопорушення.
Якщо військовозобов’язаний ухиляється від повістки для звіряння військово-облікових даних, то до нього застосовується адміністративна відповідальність.
Штраф за порушення правил військового обліку (ст. 210 КУпАП):
- у мирний час — від 3400 до 5100 грн;
- в особливий період (зокрема воєнний стан) — від 17 000 до 25 500 грн.
Штраф за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію (ст. 210–1 КУпАП). Для громадян:
- у мирний час — від 5100 до 8500 грн;
- в особливий період (зокрема воєнний стан) — від 17 000 до 25 500 грн.
Читайте також
Мешканець Харківщини проведе за ґратами близько трьох років за ухилення від призову