Пошкоджену російську техніку та цивільні автомобілі, більшість з яких окупанти відібрали у жителів громади, виставили в селі Циркуни під Харковом.
Серед експонатів – танк, який, за словами місцевих, був першим підбитим під час оборони Харкова зранку 24 лютого 2022 року. Саме тоді, близько 9-ї години, ворог намагався атакувати місто в районі Харківської окружної дороги.
Ця техніка вже була на шляху до обласного центра і проїжджала повз Циркуни. Коли ж не вдалося окупувати Харків, росіяни приблизно два місяці обстрілювали місто-герой з цього селища.
5 травня 2022 року Збройні сили України звільнили Циркуни. Село тривалий час було зоною бойових дій і майже щодня потерпало від обстрілів — аж до контрнаступу у вересні 2022 року.
Російські окупанти, за свідченнями місцевих, вивозили речі мешканців на військовій техніці або вкрадених ними ж автомобілях. Вони забирали особисте майно, в тому числі унітази, телевізори та пральні машини.
«Під час окупації росіяни стояли з гарматами біля мого будинку, стріляли та переходили до іншого місця. Ми жили між хатою і підвалом, намагаючись не виходити за межі двору. Вікна в моєму будинку вибиті, а дах пошкоджений. Ми зібрали ці експонати в центрі села, щоб показати трагедію, яку росіяни принесли нашому народу», – розповів Ґвара Медіа місцевий волонтер Володимир.
У Циркунах зафіксували п’ять влучань за три дні
- 18 травня зафіксовано влучання у приватний житловий будинок. Внаслідок ракетного удару окупантів загинула одна людина. Ще двоє мирних жителів отримали поранення. Медики надали їм необхідну допомогу.
- 21 травня армія РФ завдала ще одного удару із систем С-300. Одна з ракет влучила у землю, інша пошкодила приватний житловий будинок.
Село на Харківщині відібрали для пілотного проєкту комплексного відновлення за принципом «краще, ніж було»
Сьогодні Кабмін планує одночасне відновлення Циркунів та розмінування території села. Триває розробка плану поетапного відновлення. Мета пілотного проєкту – відбудувати не окремі об’єкти, а все поселення за сучасними стандартами.
Спершу мають з’явитися ЦНАП, заклади медицини й освіти. У Циркунах поступово доповнюють реєстр пошкодженого та зруйнованого майна.
Читайте також
- Хаотичні обстріли, допомога волонтерів та нові маршрути до Харкова: як живуть деокуповані Циркуни. Це село є одним з найбільш постраждалих від російських обстрілів на Харківщині. Воно знаходиться за три кілометри від Кільцевої дороги.
- «Є необхідність стерти все з мапи міста, що пов’язано з тоталітаризмом та радянщиною»: віцемер Ізюма Володимир Мацокін. Ізюм на Харківщині шість місяців перебував під російською окупацією, його житлова забудова знищена на 80%. Зруйновані ліцеї, дитячі садочки та лікарні.
- На Хрещатику до Дня Незалежності проходила виставка знищеної російської техніки. У лютому 2022 року росіяни планували парад у центрі Києва. Через 6 місяців після початку повномасштабної війни у центрі міста виставили тонни залишків військових машин.
Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.
Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!