У Харківській області над будівництвом фортифікацій працюють з 2022 року, це планові заходи. Спочатку зводяться оборони на певних напрямках, а далі кругова оборона населених пунктів.
Про це під час брифінгу повідомив очільник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
Він зазначив, що кругова оборона має бути передбачена по кожному населеному пункту.
«Звичайно, що роботи досить багато, тому обираються найзагрозливіші напрямки, найпріоритетніші. Наразі це Балаклія й Ізюм», – розповів Синєгубов.
Фортифікації на Харківщині
3 травня Міністерство оборони повідомило про завершення зведення фортифікацій на п’яти напрямках. Йдеться про п’ять областей, включно з Харківською.
Там роботи тривали на чотирьох напрямках — із півночі до сходу. А на їх будівництво було виділено понад 1,7 мільярда гривень, з яких 72 мільйони з обласного бюджету.
11 травня командир підрозділу ЗСУ Денис Ярославський заявив, що на Харківщині першої лінії фортифікацій та мін просто не було.
«Ворог вільно увійшов у сіру зону, по всій лінії кордону, яка в принципі не мала бути сірою! За 2 роки на українському кордоні мали стояти бетонні укріплення в мінус 3 поверхи! А не було навіть мін. Ми приходимо до думки, що це або божевільна крадіжка, або навмисний саботаж! Тепер ми знову втрачаємо людей, території і робимо те, що вже робили у вересні 22-го», — сказав він.
А в кінці серпня журналісти Громадського зʼясували, що компанія «Проєктний альянс», яка будувала укріплення на Харківщині, заснована три роки тому та, ймовірно, має зв’язок із РФ та ОПЗЖ.
Читайте також
- На будівництво фортифікацій у Харківській області додатково виділили шість мільярдів гривень.
- НАЗК назвало низку корупційних ризиків, які варто врахувати під час відбудови Харківщини.