У Харкові щодня о 9:00 оголошується хвилина мовчання, вшанування пам’яті загиблих унаслідок російської агресії. Однак ця ініціатива поки не стала загальноміською практикою. Представники громадськості пропонують інструменти, які, на їх думку, допоможуть зробити хвилину мовчання помітнішою, доступнішою й осмисленою для мешканців усіх районів міста.
Про це 14 травня розповіла координаторка громадської організації «Вшануй» у Харкові Дарина Васильчук під час дискусії у пресцентрі «Накипіло» на тему: «Меморіалізація у Харкові: вчора, сьогодні, завтра».
За її словами, першочергове завдання для змін – це налагодити чітку комунікацію міської влади з містянами. Люди мають знати, чому, коли та як саме вони можуть долучитися до вшанування.
«Це може здаватися елементарним, але не всі люди розуміють, що вони можуть зупинитися, встати з місця, схилити голову та прикласти долоню до серця», – каже Васильчук.
Вона додає, що також треба поширювати звуковий сигнал про хвилину мовчання не тільки в центрі Харкова, важливо зробити її видимою та чутною і в інших районах міста. Крім цього, включити в повідомлення не лише звук дзвонів, а й голосове пояснення з інструкцією до дії.
Координаторка підкреслила, що треба впровадити зупинку громадського транспорту під час хвилини мовчання. Така практика вже є у деяких містах України. Вона уточнила, що у Харкові поодинокі водії вже це роблять – з власної ініціативи. Але це не є системним.
«Для того, щоб це стало масовим явищем, і ми це популяризували серед наших людей різних професій, не тільки, наприклад, працівників комунальних підприємств, які й так мають хвилину мовчання у себе в офісах. Ми маємо спускатися “зверху вниз”, якісно комунікувати на рівні міської ради з менеджерами середньої ланки, щоб вони комунікували зі своїми працівниками. І це було не відокремлено, що десь стоїть натовп на вулиці, а всі інші ідуть далі, а щоб все було масовим», – пояснює Дарина Васильчук.
Вона додала, що напередодні дискусії Департамент надзвичайних ситуацій відповів на запит активістів, що вони «працюють над розширенням» голосового сигналу про хвилину мовчання і в інших районах міста.
Нагадаємо, що 12 травня у Харкові провели майстер-клас із малювання на честь загиблого на війні Олександра Поддубного з позивним «Француз». Захід організувала донька військового – Дарина. Журналісти Ґвара Медіа відвідали захід та разом з учасниками створили художні роботи. Детальніше дивіться та читайте у фоторепортажі.
Читайте також
- У Харкові пройшла хвилина мовчання, приурочена Дню української піхоти — фото.
