Адвокат Олександр Кожевніков надав журналісту Ґвара Медіа відповіді від Генштабу ЗСУ, Офісу Президента України та Служби безпеки України на його адвокатські запити.
«Відповідно до частини 3 статті 201 КПК були надані докази відповідно до яких повністю спростовуються ризики саме переховування та вчинення кримінального правопорушення. Ми надали відповіді на адвокатські запити Офісу президента, Генштабу ЗСУ, Оперативного командування «Схід», Харківської ОВА, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, СБУ», — сказав захисник ексначальника СБУ Харківщини Кожевніков.
Дудіна звинувачують у вчиненні одразу трьох злочинів за ч. 2 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 407 (самовільне залишення військової частини або місця служби) та ч. 4 ст. 402 (непокора) Кримінального кодексу України.
10 листопада 2023 року Шевченківський райсуд Києва ухвалив рішення про закритий розгляд справи колишнього начальника управління СБУ Харківської області Романа Дудіна. За тиждень до цього під час судового засідання підозрюваному у державній зраді подовжили тримання під вартою на два місяці.
- Роман Дудін очолював Управління СБУ Харківщини з березня 2020 року по травень 2022 року. Президент України Володимир Зеленський звільнив Дудіна після робочої поїздки на Харківщину 29 травня 2022 року. Тоді глава держави розповів, що посадовець «не працював на захист міста з перших днів повномасштабної війни, а думав тільки про себе особисто»;
- У лютому 2022 року він запевняв, що Харківщина надійно захищена, а УСБУ пильно стежить за ситуацією на кордоні. 24 лютого російські війська захопили північ та схід Харківської області, просуваючись до Харкова;
- 11 вересня 2022 року Офіс Генпрокурора підтвердив затримання Романа Дудіна. Його підозрюють у державній зраді та самовільному залишенні місця служби, вчиненому в умовах воєнного стану.