У Харкові засудили до 17 років позбавлення волі 41-річного чоловіка, який на замовлення російських спецслужб підпалював релейні шафи «Укрзалізниці».

Про це повідомили речник Служби безпеки України в Харківській області Владислав Абдула та пресслужба облпрокуратури.

Уточнюється, що засуджений — уродженець Львова, який пізніше мешкав в Одесі, а надалі переїхав до Харкова, де проживав разом із нареченою. Раніше він притягувався до кримінальної відповідальності за збут наркотичних засобів і вже відбував покарання за замах на умисне вбивство та грабіж, додали в прокуратурі.

За даними слідства, влітку 2024 року чоловік відгукнувся на оголошення про «легкий заробіток» у Telegram.

«За грошову винагороду підпалювати релейні шафи систем сигналізації, централізації та блокування у Харкові, які забезпечують роботу автоматики та слугують для безпеки залізничного руху. Це було необхідно для того, щоб зупинити постачання техніки та боєприпасів для Сил оборони на харківському напрямку», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що чоловік за допомогою лому відчиняв металеві двері релейних шаф, після чого обливав обладнання легкозаймистою рідиною та підпалював його, а також знімав наслідки на відео для звіту кураторам з РФ.

Таким чином він пошкодив три релейні шафи на залізничних коліях у Харкові. Уточнюється, що рецидивіст за кожне «завдання» отримував близько дев’яти тисяч гривень.

Правоохоронці затримали диверсанта під час чергового підпалу в Харкові у червні 2024 року. З того моменту він перебував під вартою.

Суд встановив, що внаслідок підпалів АТ «Укрзалізниця» завдано збитків на понад 100 тисяч гривень.

Під час судового розгляду чоловік вину не визнав, однак суд погодився з доказами сторони обвинувачення та ухвалив обвинувальний вирок. Засудженого визнали винним у диверсії, вчиненій в умовах воєнного стану.

Примітка: Вироком Індустріального районного суду м. Харкова його засуджено до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. На підставі ст. 71 КК України частково приєднано невідбуте ним покарання за попереднім вироком Личаківського районного суду м. Львова від 25.04.2016. Остаточно чоловік проведе за ґратами 17 років.

Нагадаємо, що напередодні в Україні суд визнав винним бойовика, який добровільно перейшов на бік РФ та воював проти Сил оборони на Харківському й Луганському напрямках.

Читайте також