При цьому більшість із тих, хто вже співпрацював з учасниками бойових дій, вважають цей досвід позитивним (66%).

65% роботодавців ніколи не наймали на роботу чи співпрацювали з ветеранами, однак вже готуються до найму колишніх військових. Досвід роботи з учасниками бойових дій мають 32% опитаних. І більшість з них (66%) оцінюють його як позитивний. Про це свідчить дослідження, яке спільно підготували Work.ua, Lobby X і «Український ветеранський фонд».

Більшість роботодавців не співпрацювали з ветеранами / Скриншот з дослідження Work.ua, Lobby X та Українського ветеранського фонду

Так, у 7% бізнесів досвід співпраці з ветеранами значний, а у 25% – невеликий. Після початку повномасштабного вторгнення 9% роботодавців проводили співбесіди з ветеранами.

Більшість власників бізнесів негативно ставляться до  приховування кандидатом статусу ветерана. Частіше за все, за матеріалами опитування, це з’ясовується на етапі співбесіди (68% випадків), з резюме – у 22% випадків.

Найбільше серед навичок військових, релевантних для цивільної роботи, роботодавці визначають:

  • вміння працювати в команді – 54%;
  • критичне мислення – 34%;
  • водіння та робота з технікою – 27%;
  • відповідальне лідерство – 23%.

Практично всі роботодавці (95,5%) вважають доцільним формувати та розвивати культуру поваги до ветеранів на ринку праці та в суспільстві в цілому. Згідно з опитуванням, роботодавці цінять громадянську позицію (36%) та дисципліну (26%) військових. Але побоюються зіштовхнутися з нестабільним психоемоційним станом ветерана (79%).

79% роботодавців побоюються зіштовхнутися зі складним психоемоційним станом ветерана / Скриншот з дослідження Work.ua, Lobby X та Українського ветеранського фонду

Крім того, 28,5% роботодавців думають, що мобілізовані не втратять професійних навичок на війні, а 21% — що ще й набудуть корисних знань

«Буде залежати від рівня психологічної адаптованості ветерана до мирного життя і збігу його власних цінностей з цінностями компанії. Ряд отриманих компетенцій бійців можуть бути більш виграшними, як порівняти з компетенціями цивільних», — прокоментував питання один з учасників опитування.

Також роботодавці сподіваються на підтримку громадянського суспільства. 39% опитаних вважають, що, ймовірно, звернуться до громадських організацій по допомогу, 43% вибрали варіант «Не виключаю таку можливість». 

Самі компанії найбільше готові надати ветеранам без досвіду цивільної роботи стажування та менторську підтримку (майже 57% респондентів вибрали цей варіант). Третина компаній може запропонувати таким кандидатам часткову зайнятість (29%).

Читати також:

  • 93% українців довіряють Збройним Силам України – опитування.
  • Майже 80% українців упевнені в перемозі України.
  • Кількість ампутацій в Україні досягає масштабів Першої світової.