60% опитаних переселенців в Україні витрачають понад половину доходу своєї сім’ї на оренду житла. У середньому це 8 500 гривень з комунальними послугами.
Про це свідчить опитування Міжнародної організації з міграції (МОМ).
Для 38% переселенців витрати на житло сягають 70% від доходу сім’ї. Середній дохід опитаних переселенців становить 13 561 гривню.
Значна частина ВПО повідомили, що проживають у квартирах (53%) і будинках (33%), 8% із них проживають у кімнатах, а ще 5% — у тимчасовому житлі.
Водночас ті, хто не переїжджав, у середньому заробляють 20 тисяч гривень, а їхні витрати на житло також становлять переважно 8 500 гривень.
Дані представленого звіту також свідчать, що по всій Україні налічується приблизно 4 396 000 осіб, що повернулися додому після вимушеного переміщення через безпекову ситуацію у регіонах. Відтак, до Харківщини повернулося 7% мешканців, область серед лідерів регіонів, куди повертаються. За даними МОМ, більший показник лише у місті Київ, де проживає 22% осіб, що повернулися. Більшість з цих людей (70%) повернулися понад рік тому.
Довідково
Опитування проводила Міжнародна організація з міграції (МОМ) у період з 13 липня по 12 серпня 2024 року. Дані, представлені у звіті, зібрані за допомогою телефонних інтерв’ю з 40 000 випадково відібраних респондентів, серед них — 1 488 ВПО.
Нагадаємо, зареєстровані на Харківщині внутрішньо переміщені особи, які постраждали внаслідок бойових дій, можуть отримати кошти на ремонт пошкодженого житла або фінансову допомогу на оренду тимчасового житла в рамках нової програми Міжнародної організації міграції за підтримки Бюро з гуманітарних питань США.
Програма складається з таких етапів:
- реєстрація можливих учасників програми;
- відбір учасників та надання детальної інформації щодо наступних заходів;
- оцінка вартості (і доцільності) відновлення пошкоджених будинків;
- підбір тимчасового житла — оренда на 6 місяців (необов’язково);
- ремонт/відновлення пошкодженого будинку (орієнтовна вартість 100-120 тис. грн);
- повернення бенефіціарів до власних домівок.
Більш детальну інформацію можна дізнатися за посиланням.
Читайте також
- У Харкові зареєстровано понад двісті тисяч ВПО.
- У зоні обов’язкової евакуації у Борівській громаді перебуває близько ста людей/