Авторка колонки: Наталя Попова — програмна менеджерка «Моє місто». Відповідає за ефективну реалізацію освітніх проєктів у співпраці з українськими та міжнародними партнерами (донорами), від моменту планування до фінансової звітності після завершення.
Коли ми запускали Фонд підтримки проєктів Харкова, то на попередньому досвіді реалізації знали, що пітчинг — це не просто презентація ідеї. Це момент, коли активісти мають довести, що їхня ініціатива справді працює, що вона потрібна людям і що вона зможе вижити навіть якщо не отримає дофінансування тут і зараз.
Тож 29 березня 10 команд представляли свої проєкти, і журі мало не просто розподілити 535 тисяч гривень, а визначити найстійкіші проєкти, оцінити їх актуальність, комунікації, ризик-менеджмент тощо.
А що ж було до того?
Спочатку було навчання. Учасники слухали лекції, вчилися просувати проєкти, пробували свої сили на демопітчингу. Потім — краудфандингові кампанії для збору коштів: соцмережі, колаборації, заходи. І нарешті — фінальний пітчинг, де журі визначало, хто отримає підтримку від Фонду. У складі журі були:
- Сергій Лукачко — Голова Правління ГО «Моє місто».
- Сергій Прокопенко — засновник та головний редактор Ґвара медіа.
- Михайло Лазарєв — CEO у Волхов — печиво та пряники, співзасновник Commanda та ЛяТюШо.
- Кирило Чікірякін — перший заступник директора Офісу реформ Харкова.
- Григорій Баран — директор програми «Соціальний капітал» Міжнародного фонду «Відродження».
Рішення було непростим: всі проєкти важливі, всі — про зміни. Але фінансування потрібно було розподілити, і зробити це максимально справедливо. Призові місця визначили за підсумком сумарних оцінок від усіх членів журі. Хоча обговорення було палким, відбір проходив максимально чесно та прозоро, з дотриманням всіх критеріїв та фіксуванням у протоколі.
Які результати пітчингу?
1 місце (150 тисяч гривень) — Театр «ОЧЕРЕТ»
Вони створюють театральний простір у DRUK, де зможуть ставити вистави, проводити майстер-класи та залучати нових митців.
2 місце (120 тисяч гривень) — «Ритм Успіху»
Серія заходів для дітей у Лозівській громаді, де вони розвиватимуть soft skills — комунікацію, роботу в команді, креативність.
3 місце (100 тисяч гривень) — «Час перевірити»
Проєкт про профілактику раку молочної залози. За ці кошти будуть надруковані інформаційні матеріали для жінок та розповсюджені через клініки, лікарів, виробників білизни та студії манікюру.
4 місце (90 тисяч гривень) — Видання альманаху від LitSlamua
Збірка поезії воєнного часу — голоси молодих авторів, військових і тих, хто відчуває місто у найважчі моменти.
5 місце (50 тисяч гривень) — «Мініфестиваль харківської музики»
Фестиваль для підтримки місцевих музикантів, які отримають платформу для виступів.
Було так важко обирати переможців, що вирішили у підсумку підтримати ще одну, шосту, команду символічним внеском з Фонду — 25 тисяч гривень. Його отримала команда проєкту «Спортивний простір у Ржавчику». Команда закупить необхідний інвентар та обладнання для спортивного простору у селі.
Всі проєкти особливі для Харківщини й журі було надзвичайно складно обрати тих, хто отримає дофінансування. Кожна ініціатива робить важливий вклад у своїй сфері. Тож під час пітчингу проєктів експерти в журі оцінювали актуальність проєкту для регіону, його структурованість, комунікації, хід реалізації та ризик-менеджмент. У підсумку, дофінансування отримали команди, які сумлінно працювали та мали найвищий сумарний бал в окреслених критеріях
Що далі?
Пітчинг завершився, але це лише початок. Тепер проєкти мають втілитися в життя, а ми продовжимо підтримувати команди. Харків змінюється завдяки тим, хто готовий діяти.
Програма «Фонд підтримки проєктів Харкова» реалізовується командою «Моє місто» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу чи Міжнародного фонду «Відродження».
Колонка є типом матеріалів, який відображає винятково точку зору автора і може не збігатися з точкою зору редакції «Ґвара Медіа». Вона не претендує на об’єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації та виконує винятково роль носія для суспільної дискусії на актуальну тему.
