Щороку в останню неділю березня Україна переходить на літній час — усі годинники переводять на одну годину вперед.
У 2025 році остання неділя березня припала на 30 число. Тому завтра о 03:00 стрілки годинників переведуть на годину вперед.
Пристрої з автоматичним налаштуванням самостійно перейдуть на літній час, усі інші механічні пристрої необхідно перевести вручну.
Навіщо переходити на літній та зимовий час?
Першочергово переведення годинників запровадили з метою економії енергії та кращого використання денного світла. В Україні перехід на літній та зимовий час запровадили у 1981 році по тій же причині.
Вже за часів незалежності переведення годинника двічі на рік здійснювалось згідно з постановою Кабінету міністрів №509 від 13 травня 1996 року «Про порядок обчислення часу на території України».Такі періоди були запроваджені аби громадяни могли раніше починати свій день, працювати за денного світла та менше використовувати штучне освітлення.
Противники переводу часу наголошували, що такі зміни порушують біоритми людей. Згодом було також доведено, що переведення годинника насправді не допомагає енергоощадженню.
16 липня, Верховна Рада України проголосувала за законопроєкт про скасування переходу на літній час. Закон встановлює постійний стандарт часу UTC+2 за міжнародною шкалою. Так, 27 жовтня українці повинні були перевести стрілки годинників на зимовий час і більше їх не переводити. Однак закон не підписав президент України Володимир Зеленський, а тому в Україні продовжує діяти перехід.
Читайте також:
- Харків’яни зібрали майже 200 тисяч гривень на допомогу комунальнику, який потрапив під обстріл.
- Курган та Паліндром присвятили пісню загиблій харків’янці Ніці Кожушко.
