24 вересня Кабінет міністрів ухвалив рішення, згідно з яким покупці виробленої в Україні техніки та енергообладнання зможуть отримати від держави компенсацію розміром 15%.

Про це повідомили в Міністерстві економіки.

Зазначається, що програма допомогатиме тому бізнесу, який зміг локалізувати виробництво на рівні 40% та більше. Отримати компенсацію можна в цьому році, для чого потрібно подати заявку до 5 грудня. На товари, придбані після 1 грудня, компенсація надійде вже в 2025 році.

Компенсація передбачається за енергетичне обладнання та колісну, будівельну, комунальну, спеціальну техніку.

Виробникам для участі в програмі потрібно надати перелік товарів, за придбання яких покупцю, крім компенсації, буде нараховуватися пакет документів, в тому числі:

  • Інформація про ступінь локалізації;
  • Калькуляція собівартості ;
  • Інформація про технологічні операції; 
  • Розрахунок питомої ваги витрат на оплату праці та інші.

Покупцям, щоб отримати компенсацію необхідно:

  • оплатити придбання техніки та обладнання з переліку в уповноваженому банку;
  • подати до банку заяву на отримання компенсації;
  • подати, як підтвердження копію платіжного документа та акт прийняття-передання техніки та обладнання.

«На компенсацію не мають права підприємства-банкрути, підсанкційні чи пов’язані з державою-агресором, або Білоруссю підприємства, які мають прострочений більш ніж на шість місяців податковий борг, працюють на території активних бойових дій тощо. Техніка та обладнання, за придбання яких покупець отримає компенсацію не можуть протягом трьох років перепродаватися», — зауважується в повідомленні.

Нагадаємо, що наприкінці липня на Харківщині відкрили перший регіональний офіс «Зроблено в Україні», який працює на базі обласного центру зайнятості.

Ініціатива має обʼєднати представників бізнесу, охочих започаткувати власну справу, державу та органи місцевої влади. Основна мета — створити конструктивний діалог між ними.

Платформа покликана допомагати розв’язувати питання українських виробників та знаходити рішення із застосуванням внутрішніх резервів.

Читайте також

  • Майже 200 тисяч українців отримали перші гроші з «Національного кешбеку»