Тестування розпочато в рамках співпраці Міністерства культури та інформаційної політики України з Міністерством культури та національної спадщини Польщі та Solidarity Fund PL у 2022 році.
Наразі триває розробка базового програмного забезпечення електронної системи реєстру Музейного Фонду України. Для ефективної роботи створили робочу групу з 12 представників різних музеїв.
Досвід учасників дозволить зрозуміти та врахувати всі потреби сучасних музейників для створення зручної електронної системи обліку цінностей.
Наступним етапом буде аналіз рівня комп’ютеризації музейних установ та вже існуючих систем електронного обліку, які використовуються на території України.
Чому це важливо?
- Проєкт дозволить установам, які зберігають об’єкти державною частиною МФУ, самостійно інтегрувати до системи реєстру дані про музейні предмети, які в них зберігаються, реставруються, перевозяться або були втрачені.
- Реєстр буде доступний для взаємодії з державними та міжнародними системами та сервісами для отримання дозволів на вивіз культурних цінностей та подальшої інтеграції України в мистецьку спільноту Європи.
- Відкриті дані реєстру будуть відкриті для популяризації українського мистецтва та музейних колекцій.
Зазначається, що державна частина Музейного фонду України наразі налічує понад 12 мільйонів об’єктів. З початком повномасштабної війни потреба в діджиталізації стала нагальною, оскільки через пограбування та знищення музеїв, знищується облікова документація, яка містить всю важливу інформацію про музейні цінності.
- Росія пошкодила та зруйнувала 1271 об’єкт культури.
Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.