Станом на 10 вересня, 100% всіх податків з держбюджету йдуть на покриття потреб безпеки й оборони. Для того, аби фінансувати невійськові видатки Уряд залучив майже 100 мільярдів доларів зовнішнього фінансування.

Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час пресконференції.

Зазначається, пріоритетними напрямками для фінансування Уряду є виробництво зброї, в тому числі дронів, будівництво фортифікацій, а також забезпечення зарплат для військових.

«Оборона і обороноздатність — перший пріоритет. В цій частині ключові завдання – виробництво зброї, фінансування і будівництво фортифікацій. Повною мірою забезпечується це фінансування. Крім цього, допомагали Збройним силам будувати третю лінію фортифікацій спільно з обласними військовими адміністраціями. Проєкт завершено, профінансовано значні кошти. Близько 40 мільярдів гривень цього року ми профінансували власне на будівництво фортифікацій третьої лінії», — сказав Шмигаль.

Він підкреслив, першу та другу лінії будували Збройні сили за рахунок бюджету Міністерства оборони. Третя лінія з бетонними спорудами фортифікацій будувалася за рахунок державного бюджету як окремого джерела з бюджетного фонду за допомогою обласних військових адміністрацій.

Детальніше про фінансування потреб безпеки і оборони України

Шмигаль зазначив, у 2023 році виробництво зброї зросло утричі, а за перші вісім місяців цього року ще удвічі, і наразі Україна акцентує увагу на розвитку цієї галузі.

Крім того, виробництво дронів продовжує зростати, понад один мільйон уже законтрактовано. Так само, за словами Шмигаля, це стосується виробництва снарядів — «не лише для дронів, але й для артилерії».

Зовнішні джерела фінансування

Зазначається, плануються спільні виробництва з міжнародними партнерами в оборонно-промисловому комплексі, а також фінансування власних виробництв коштом партнерів — є вже перші такі домовленості з Данією.

«Україна вже отримала політичне рішення про використання на користь країни 50 мільярдів доларів заморожених активів РФ. Кінцева мета — конфіскувати всі 300 млрд на користь України», — додав Шмигаль.

Загалом у сфері військового співробітництва мета України вийти на рівень, «коли буде локалізовано виробництво великої кількості різної збройної номенклатури: від патронів та снарядів до БТР і танків».

Читайте також