На тлі переговорів Америки з Росією та Україною щодо припинення війни, а також оприлюдненого напередодні мирного плану президента США Дональда Трампа, який викликав обурення українського суспільства, до Харкова приїхав сенатор-республіканець від Небраски (США) Том Брюер.
На зустрічі у Харківському медіахабі, що відбулася сьогодні, 25 квітня, він розповів про фінансову допомогу Україні, ставлення до чинного президента Дональда Трампа, а також висловився щодо майбутнього військової допомоги Україні від Америки.
Більше про те, що Том Брюер відповів на питання журналістів Ґвара Медіа, та чому відвідав саме Харків — у матеріалі далі.
До України Том Брюер приїхав уже впʼяте. Цього разу сенатор завітав до Харкова разом із дипломатичною делегацією штату Небраска. Мета візиту — зібрати інформацію про потреби України, як у військовій, так і в гуманітарній допомозі, акцентуючи на розмінуванні, — все це далі планують передати офіційним особам Сполучених Штатів.
«На Харківщині у нас є дві основні задачі цього разу. Перша – це процес розмінування, ми хочемо зрозуміти, як ми можемо допомогти, аби зробити цей процес більш ефективним та більш швидким. І друга – безпосередні зустрічі з фермерами й спілкування з ними про їхні потреби», — пояснив сенатор.
Він також заявив, що по прибуттю до США передасть зібрану інформацію про потреби «заможним американцям, які хочуть допомагати»
Брюер запевнив, що в Америці лишаються посадовці, які готові стати «містком» між інтересами українців та американською владою. Проте на питання журналіста Ґвара, щодо його поточної думки напротивагу торішній заяві про те, що він був стурбований можливими симпатіями Дональда Трампа до Володимира Путіна, якщо того оберуть президентом, відповів: «Ми поступово підходимо до того, що Трамп починає розуміти Путіна. Я думаю, президент переоцінив його на початку».
Далі Том Брюер прокоментував і мирний план, представлений Трампом напередодні. Він зазначив, що проблема полягає у тому, що над його розробкою працювало занадто багато людей одночасно, які не мали б цього робити. На думку сенатора «найбільш компетентною» людиною у цьому питанні є спецпосланець США з питань України Кітт Келлог.
«Спочатку всі хотіли висловитися, як ця мирна угода між Росією та Україною має виглядати. І генерал Келлог не міг бути таким потужним, як мав би бути у формуванні кінцевого продукту», — пояснив американець.
Водночас Брюер сказав, що поки робота над мирною угодою не завершена, важливо, щоб усі дискусії точилися внутрішньо між дипломатами, а не «виходили назовні».
Підсумовуючи, він додав, що наразі вкрай важливо продовжити підтримку України, адже більшість зброї — американська, і це означає, що вона не зможе успішно функціонувати без продовження надання як амуніції, так і запчастин та деталей до цієї зброї США.
Читайте також
- За остаточним планом Трампа Росія має повернути Україні окуповану частину Харківщини — Reuters.
- У Лондоні Україна окреслила три принципові позиції для мирного завершення війни — МЗС.
