1
2
3
Запусти фактчек-бот «Перевірка»
Відправ текст, фото, відео або посилання на новину, яку хочеш перевірити
Отримай аргументований висновок щодо новини від команди фактчекерів
Нас рекомендують:
користувачів боту
запитів перевірено
фейків
Запусти фактчек-бот «Перевірка»
Відправ текст, фото, відео або посилання на новину, яку хочеш перевірити
Отримай аргументований висновок щодо новини від команди фактчекерів
Не хочеш стати жертвою фейків, але не знаєш де знайти спростування? Тоді маємо для тебе гарну новину – у чат-боті Перевірка можна отримувати розсилку розвінчань свіженької дезінформації. Так ти завжди знатимеш про небезпеку фейкотні і зможеш попередити про неї близьких.
Хочеш навчитися самостійно перевіряти новини та убезпечити себе від фейків та маніпуляцій? У цьому тобі допоможуть освітні тести у боті «Перевірка».
Переходь за посиланням та обирай тест, який тебе цікавить. Підвищуй рівень медіаграмотності та протидій дезінформації разом з нами.
Це правило допоможе нам разом перемогти у боротьбі за здоровий інформаційний простір. Поширюй посилання на бот, щоб більше українців змогли скористатися цим простим інструментом протидії фейкам та маніпуляціям.
Ґвара Медіа – харківська медіаплатформа, що досліджує нову українську реальність. До 24 лютого 2022 року журналісти Ґвара писали про культурні події, IT, технології, креатив. Нині — знімають і пишуть про війну, соціальні та політичні процеси на Харківщині.
З початку повномасштабного вторгнення ми відчули потребу системно боротися із пропагандою. Так 28 лютого 2022 року ми створили бот «Перевірка», який допомагає нам боротися з фейками та маніпуляціями у інфопросторі.
Перевіркою запитів у боті займається команда аналітиків фактчек-відділу Ґвара Медіа. Детальніше про фактчек відділ за посиланням.
Фактчек-відділ Ґвара Медіа доєднався до Міжнародної мережі фактчекінгу від інституту Пойнтера (IFCN). Це означає, що роботу фактчек-відділу перевірили незалежні оцінювачі та підтвердили, що Ґвара Медіа дотримується всіх принципів Кодексу IFCN. Детальніше про це читайте на сторінці мережі.
У фактчек відділу є Service Layer Agreement, згідно з яким ми опрацьовуємо запити читача згідно наступного розподілу:
- «швидкі запити» — опрацьовуються не довше, ніж 24 год, оскільки відповідь на цей запит є загальнодоступною та не потребує детальної технічної перевірки;
- «повільні запити» — визначаються присвоєнням статусу ескалації та опрацьовуються протягом 7 днів, оскільки є потреба у проведенні глибинного аналізу інформації.
Поборемо фейки в інфопросторі!
Долучайся до боротьби разом з нами!