Про людей, улюблені вулиці Харкова, роботу і лайфстайл: пасажири й водії розповідають про свій рух в місті

Фото: Іван Самойлов, Ґвара Медіа

Ми записали історії пасажирів та водіїв у Харкові. У перших запитали про стиль життя і всевстигання, про улюблені маршрути й мандрівки містом. Ось Ксенія — сова — але вранці має всюди бути вчасно і без стресу. А Яна просто любить ранковий неспішний затишок, довше поспати, проте й на роботу в лікарню не запізнитися.

У драйверів свої інсайти, адже вони в постійній взаємодії з містом і людьми. Для водійки Наталії ця справа стала улюбленою з першого дня, а тепер — і розрадою, бо з чоловіком наразі в розлуці. Ігор знаходить цікаве спілкування та навіть нових друзів, а улюблена дорога — шлях додому після продуктивного дня.      

Це наш спільний матеріал із онлайн-сервісом Uklon, з яким комфортні поїздки в Харкові доступні кожному. Наприкінці матеріалу є приємна пропозиція* для нових користувачів.

Ксенія Попова

— Вебдизайнерка

Фото: Іван Самойлов, Ґвара Медіа

Харківʼянка Ксенія працює вебдизайнеркою на фрилансі. Вона пізно лягає спати, але вранці має всюди встигнути й без хаосу. Не надто любить громадський транспорт, бо довго чекати й довго їхати — трохи все непрогнозовано, незручно з лептопом і забагато пасажирів. Тому щоденний виклик авто — її необхідність. А ще жартує, що складно орієнтується на місцевості, тож на авто простіше, адже приїздить до «дверей». Дівчина цінує безпеку, час і комфорт, аніж очікування автобуса в дощ/вітер/сніг/спеку і тривалу тисняву.

— Ксеніє, мабуть, тобі зручніше користуватися мобільними застосунками, ніж телефонувати? Як і більшості молоді…

— Ну, я дивлюся на мобільний додаток і як дизайнер. Я колись займалася редизайном застосунку одного бренду райдхейлінг сервісу та порівнювала інші сервіси в Харкові. І тоді мені найбільше сподобався Uklon — за функціоналом і зрозумілістю, там нема нічого зайвого. Інтерфейс зручний і як дизайнеру, і як користувачу. Я можу легко обрати клас авто, машина швидко приїздить, можу відразу оцінити послуги водія.

— До речі, про водіїв. Ти спілкуєшся з ними? Про що, якщо не секрет?

— Важливо, що до мене завжди приїздило дуже охайне авто і так швидко, як було вказано в застосунку. Водії — ввічливі й дуже тактовні в спілкуванні. Загалом сідаю спереду, якщо хочу побалакати й дорогу бачити. А якщо не хочу — коли сумна чи прагну насолодитися мовчанням — сідаю позаду. Говорять авжеж про війну, журналістику, виживання в наших реаліях, але є й інші теми — про стосунки, погоду.

— Маєш улюблених драйверів?

— Так, вже є. Є дуже прикольні, які надихають, веселі, можуть пожартувати. Коли їздила вулицею Науковою до Саржиного Яру, то кілька разів водії розповідали про навколишню архітектуру — це було пізнавально. Я ставила їм пʼять зірочок і писала коментарі про їхню роботу.

Фото: Іван Самойлов, Ґвара Медіа

— Ти згадала про Саржин Яр. Розкажи, куди найчастіше викликаєш авто, які твої улюблені маршрути?

— Я мешкаю в районі Холодна гора, на виїзді з Харкова, — тут частенько бувають затори. Я постійно їжджу Полтавським шляхом — це не найкраща дорога для водіїв, бо там прокладені трамвайні колії й загалом її треба ремонтувати. Але архітектурно Полтавський шлях є красивим, довкола бачиш старі будинки, арки, затишні дворики — це Одеса на мінімалках.

Найбільше люблю їздити біля Центрального парку і до Саржиного Яру — там дуже якісна дорога, мало світлофорів і можна доїхати швидко, без заторів. А ще особливо класно їхати районом Салтівка під час заходу сонця, коли з вікна авто відкривається неймовірний краєвид — його хочеться фотографувати.

— З твоїх розповідей випливає, що тобі важливо трохи розслабитись протягом дня, видихнути. Вдається?

— У громадському транспорті не дуже зручно їздити в час-пік, не дуже покайфуєш в ньому, бо багато людей. В авто мені комфортніше розслабитись, покласти речі поруч, не притискаючи їх до себе, а речей завжди маю багато.

Фото надано онлайн-сервісом Uklon.

— З твоїх розповідей випливає, що тобі важливо трохи розслабитись протягом дня, видихнути. Вдається?

— У громадському транспорті не дуже зручно їздити в час-пік, не дуже покайфуєш в ньому, бо багато людей. В авто мені комфортніше розслабитись, покласти речі поруч, не притискаючи їх до себе, а речей завжди маю багато.

— О, а які речі в тебе щодня з собою?

— Я, як равлик — весь свій дім ношу з собою (сміється). Завжди маю ноутбук, рюкзак, шопер. В рюкзаку — косметичка, аптечка, вода, контейнер з їжею, книжки, допоміжні матеріали для дизайну, блокноти, скетчбуки. Двічі-тричі на тиждень займаюся тенісом, тож беру ще ракетку й одяг. З цими всіма речами виглядаю як з вокзалу (сміється), в машині все заднє сидіння можна ними завалити. В громадському транспорті реально тяжко простояти такою нагромадженою. Я займаю багато місця в автобусі — людям це не подобається, але я нічого не можу з цим зробити.

— Ксеніє, донедавна ти щодня викликала авто, а тепер тебе частіше підвозять знайомі. Скажи, на твою думку, виклик авто в Харкові вважається доступною послугою? От ти й твої друзі звертаєте увагу на ціну чи й на інші опції також?

— На фрилансі я можу дозволити собі це щодня. Мені та моїм друзям насамперед важливі безпека, комфорт і додаток, який краще й швидше обирає водія — тим і користуємося. Зазвичай це Uklon, він добре працює.

Наталія

— драйверка

Фото: Іван Самойлов, Ґвара Медіа

Харківʼянка Наталія четвертий рік використовує Uklon. Їй 49 років і це її перший досвід. Вона обрала таку діяльність, аби довести своєму чоловіку, що може — і може класно. Пара посперечалася: коханий, який все життя працює в цій сфері, не вірив, що Наталія і день витримає. Натомість професія драйверки відразу стала улюбленою.

— Наталіє, чому тобі до вподоби ця справа? Які твої три мотивації?

— Я стала водійкою, тому що мені дійсно подобається спілкуватися з людьми. А тепер і психологічно легше, бо мій чоловік вже девʼять місяців мобілізований, за кермом не так важко переживати розлуку.

Також мені подобається вільний графік, я сама його обираю: з 6:00 ранку до 10:00–11:00 ранку, далі — відпочиваю, і знов виїжджаю з 13:00–14:00 до 18:00.

Я люблю свою справу, отримую від неї задоволення, дохід влаштовує. І повторюся: дуже важливо, що це допомагає мені морально, бо чоловік мобілізований.

— Ти сказала, що любиш спілкування. А про що найчастіше говорять пасажири?

— Переважно говорять про ситуацію в країні, всі хочуть миру.

— А які люди сідають до тебе в авто? З якою метою їздять і коли? Вік, професія?

— Вранці зазвичай пасажири їдуть на роботу — це ті харківʼяни, які дуже цінують свій час. Якщо на громадському транспорті треба добиратися мінімум годину, то на машині — 20–30 хвилин. А вдень прямують, наприклад, в лікарню. Увечері повертаються з роботи. У вихідні ввечері збираються відпочивати, якщо гарна погода. До воєнного часу дуже багато діток возили на гуртки.

Вік пасажирів: 20–50 років. Щодо професій, то на заводи їдуть, а також лікарі, айтівці, військові. Раніше було дуже багато студентів.

Буває, що сусіди з мого під'їзду сідають до мене в авто.

Фото: Іван Самойлов, Ґвара Медіа

Фото: Іван Самойлов, Ґвара Медіа

— А які в тебе улюблені маршрути?

— Райони Нові будинки, ХТЗ, Салтівка, Комунальний ринок, — там зрозумілі широкі вулиці, комфортно припаркувати авто й очікувати пасажира. Рідше люблю їздити в центр, на Холодну гору, бо там затори.

Яна Ярова

— молодша медсестра,
масажистка

Фото: Іван Самойлов, Ґвара Медіа

Харківʼянка Яна любить домашні затишні ранки й поспати довше, тож переважно викликає авто, аби спокійно встигнути на роботу в лікарню. Для неї це комфорт і швидкість — пʼять хвилин, і ти вже в праці, без очікувань переповненого автобуса та 15 хвилин їзди на ньому.

Також Яна прямує з дому до мами на роботу і назад, коли треба забрати речі. А загалом її улюблені маршрути — повз Центральний парк, парк Шевченка, Саржин Яр.

Дівчина зазвичай їздить 2–4 рази на місяць, викликає в час-пік, між сьомою і девʼятою ранку.  

Яно, яка твоя улюблена дорога в Харкові?

— Я мешкаю біля станції метро Наукова, тому часто їду на авто повз Саржин Яр, бачу з вікна красивий пейзаж, дерева навколо.  

— Ти спілкуєшся з драйверами?

— Ми частіше мовчимо, та й не добре відволікати їх від дороги. Але от сьогодні якраз їхали, то говорили про технічні особливості роботи навігаторів.

— Ти працюєш в лікарні, а багато речей щодня береш з собою?

— У мене завжди з собою їжа в контейнері, щоби поїсти на роботі. Ввечері можу скупитися в супермаркеті далеко від своєї адреси, але з важким рюкзаком трохи важко дістатися дому. Тому іноді краще їхати на машині, а не пересідати із забитим рюкзаком з маршрутки на маршрутку. Коли буваю в батьків у Харківській області, то вони передають мені дещо з собою: я доїжджаю до Холодної гори, а звідти можу викликати авто.

— Чи сказала б ти, що виклик авто — це доступно для більшості?

— Наскільки знаю, мої друзі частіше викликають авто, ніж сідають в громадський транспорт, тому що швидко й зручно. Мої колеги з лікарні часто замовляють авто від різних сервісів.

Від себе на всі сто можу сказати, що Uklon всім підходить. Бюджетний, доступний. Вважаю, що більшість харківʼян може собі це дозволити.

Ігор

— драйвер

Фото: Іван Самойлов, Ґвара Медіа

27-річний харківʼянин Ігор використовує онлайн-сервіс  Uklon з літа 2023. Каже, що найбільше цінує вільний графік, гарну платню та емпатію від пасажирів. У своїй діяльності хлопець знаходить цікаве спілкування і навіть нових друзів.

— Ігор, що найбільше тобі подобається в процесі виконання замовлень? Які твої три мотивації?

— Я можу сказати про передумови, чому обрав саме Uklon. Найголовніше — це велика кількість замовлень, значно більша, ніж в інших сервісах у Харкові. А ще подобається інтерфейс застосунку, він мені інтуїтивно приємніший, спрощений. Також важливо, що працює дуже ввічлива служба підтримки клієнтів і водіїв.

— А які люди сідають до тебе в авто? З якою метою їздять?

— Образ клієнта залежить від району Харкова, пори року, часу доби. Найбільш поширений тип пасажирів — це люди, які мають багато справ, дуже поспішають і люблять комфортні поїздки. Серед користувачів найбільше харківʼян близько тридцяти років.  

Буває, що комусь треба дуже швидко доїхати чи проїхати в сильний дощ крізь якусь складну територію, — то можуть залишити щедрі чайові або написати гарний відгук.

— Про що говориш із пасажирами?

— Я сказав би, що 70% пасажирів не спілкуються, а 30% — можуть порозмовляти. Буває, що весь день всі говорять, а буває — всі мовчать. Іноді може завʼязатися розмова, якщо маємо схожий психологічний стан і тема всім цікава. Але загалом вважаю, що треба дотримуватися етикету і не торкатися питань, які можуть спровокувати непорозуміння.

Люди можуть поцікавитися, чи подобається мені Uklon. Зазвичай чоловіки запитують про обслуговування машини, як вона працює…

Фото: Іван Самойлов, Ґвара Медіа

— А які в тебе улюблені маршрути в Харкові?

— Мені подобаються наші проспекти — ними комфортно їхати, швидко й приємно. З іншого боку, для мене, як для водія, найважливіший той маршрут, коли повертаєшся додому після праці. Поїздка, що веде додому, — найкраща.

*У Харкові Uklon надає до 50% знижки на перші 3 поїздки. Завантажуй застосунок та з комфортом рухайся містом.

Рекламний матеріал

Текст: Евеліна Гурницька
Редагування: Вікторія Маньковська
Проджект-менеджер: Ярослав Устіч
Верстка: Макс Гармаш
Редактор: Сергій Прокопенко